G-5HQRNHEWSG Bahçelievler Bosna-Hersek’li kardeşlerini ağırladı… – Bosnaklar1.com

Bahçelievler Bosna-Hersek’li kardeşlerini ağırladı…

Sancak’ta Türkçeye ilgi artıyor
Ekim 4, 2017
Boşnak Hemşehrimiz Hidayet Türkoğlu’ndan 33. Cumhurbaşkanlığı Kupası Mesajı
Ekim 4, 2017

Bahçelievler Bosna-Hersek’li kardeşlerini ağırladı…

Bahçelievler Bosna-Hersek’li kardeşlerini ağırladı…

Bahçelievler’in kardeş belediyesi, Bosna-Hersek’in Hadzici Belediyesi, Başkan Hamdo Ejuboviç ve beraberindeki, Belediye Meclis üyeleri, Bosna savaş gazileri ve şehit aileleri ile birlikte, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun misafiri olarak İstanbul’a geldi.
Ziyaret esnasında konuşan Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejuboviç “Kardeş Belediyemizi ikinci kez ziyaret ediyoruz. Bahçelievler halkına sizler aracılığıyla Hadzici’li kardeşlerinin kucak dolusu selamlarını iletiyoruz. Bizim, tarihi asırlar öncesine dayanan kan bağımız var, bu bağla pekişen kardeşliğimiz sonsuza kadar devam edecek. İş adamlarımız da bizlerin devam ettirdiği bu kardeşliği ekonomi alanında da geliştirerek daha da güçlendirecekler. Her zaman yanımızda olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da yaptığı konuşmada “Bosna Hersek’li kardeşlerimizi Bahçelievler’de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bizler de kendileri aracılığıyla Hadzici halkına, Bahçelievler halkının selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz. Kendilerini her gördüğümüzde gözlerimizin içi gülüyor” dedi.
Bahçelievler Belediye Binasında gerçekleşen ziyaret sonrasında, Kardeş Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejuboviç, Başkan Osman Develioğlu’na Saraybosna şehrini ve Başçarşı’yı gösteren iki ayrı yağlıboya tablo, Bosna fotoğraflarından oluşan kitap albüm ile Bahçelievler Belediye logosunun el yapımı motif tablosunu hediye ederken, Başkan Osman Develioğlu’da Hadzici Belediye Başkanı ve beraberindeki konuklara geleneksel Türk motiflerini içeren çeşitli armağanlar sundu.
Öte yandan, konuk heyet İstanbul’da kalacakları süre içerisinde, belediye tarafından yaptırılan bazı tesisleri gezerek, devam eden projeler hakkında bilgi alacak. Hadzici Belediye heyeti ayrıca, İstanbul’un tarihi, turistik ve dini eserlerini gezme fırsatı bulacak.

Kaynak : www.bahcelievler.istanbul


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir