G-5HQRNHEWSG Beykoz’da kurban hazırlıkları son aşamada – Bosnaklar1.com

Beykoz’da kurban hazırlıkları son aşamada

Yaz aylarında beslenmeye dikkat
Ağustos 8, 2017
Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak, tatil kaç gün olacak?
Ağustos 8, 2017

Beykoz’da kurban hazırlıkları son aşamada

Beykozluların her yıl kurban ibadetlerini huzur ve güvenle yaptığı Kurbankent’te hazırlıklar sürerken, İlçe Kurban Komisyonu vatandaşların ibadetlerini en güzel şekilde yerine getirebilmesi için bir dizi karar aldı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın başkanlığında kurulan İlçe Kurban Komisyonu’nda Beykoz Belediyesi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Müftülük, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı temsilcileri bir araya gelerek kurban hazırlıklarını görüştü.

 

Kurbanlıklar 17 Ağustos’ta Geliyor

Alınan kararlara göre ilçede kurbanlık satışı 17 Ağustos tarihi itibariyle başlayacak. Kurbanlıklar ilçeye veteriner hekimler tarafından sıkı bir denetimden geçirildikten sonra alınacak.

Veteriner hekimler tarafından yapılan denetimlerde menşei- şahadetnamesi, sağlık raporu ve küpesi olmayan hayvanların ilçeye girişine izin verilmeyecek. Kaçak hayvan getirenler hakkında ise yasal işlem yapılacak.

Ülke genelindeki hayvan popülasyonunun kontrolü açısından dişi hayvanlar bu yıl kurban pazarına alınmayacak.

 

Kurbankent Bu Yıl Da Hizmette

Beykozlular Çavuşbaşı’nda kurulan Kurbankent’te bu yıl da ibadetlerini modern ve nezih bir ortamda yerine getirecek. Beykoz Belediyesi tarafından doğru kurbanlık seçimi için alanda vatandaşlara danışmanlık hizmeti verilecek.

İlçe sakinlerinin ibadetlerini huzur içinde yapabilmesi için alanda her türlü temizlik, veterinerlik ve zabıta hizmeti sağlanacak.

Vatandaşlar her türlü donanımın olduğu konteynerlerde sırayla kesim işlemlerini yapacak.

Kesim Ücreti Açıklandı

İlçe Kurban Komisyonu’nun aldığı karar doğrultusunda kurban kesim ücretleri büyük baş hayvanlar için 450 – 600 TL, küçükbaş hayvanlar için 80-100 TL olarak belirlendi.

Kaynak : kartal24.com


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir