G-5HQRNHEWSG Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak, tatil kaç gün olacak? – Bosnaklar1.com

Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak, tatil kaç gün olacak?

Beykoz’da kurban hazırlıkları son aşamada
Ağustos 8, 2017
Tito’nun eli böyle sıkıştı
Ağustos 8, 2017

Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak, tatil kaç gün olacak?

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla, bayramın hangi günler olacağı ve tatilin kaç gün olacağı da merak konusu olmaya başladı. Her yıl kutlanan ve Müslümanlar için çok önemli bir değere sahip olan Kurban Bayramı’nda kaç gün resmi tatil olacağı ise heyecanla bekleniyor.

Eylül ayının yaklaşması ile birlikte 2017 Kurban Bayramı hakkında bilgiler en çok merak edilenlerden. Özellikle “Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak?” cevabı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi. Tatil planı yapan vatandaşlar için “2017 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak” sorusunun yanıtını bu başlık altında derledik.

 

Turizmcilere göre Kurban Bayramı’nı sahillerde geçirecekler, hükümetin arife gününü resmi tatil ilan etmesini beklemeden rezervasyonlarını 30 Ağustos’tan 4 Eylül’e kadar 6 gün olarak yapıyor.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN KUTLANACAK?

Diyanet İşleri Bakanlığı’nın yayımladığı takvime göre Kurban Bayramı tarihi belli oldu. Kurban Bayramı bu sene 1 Eylül Cuma günü başlayacak ve 4 Eylül Pazartesi günü sona erecek.

KURBAN BAYRAMI’NDA KAÇ GÜN RESMİ TATİL OLACAK?

Heyecanla beklenen Kurban Bayramı öncesi milyonlarca vatandaş tatil planları yapmaya başladı. 30 Ağustos’un da bayram öncesine denk gelmesi nedeniyle vatandaşlar arefe günü de resmi tatil olmasını bekliyor.

 

31 Ağustos 2017 – Kurban Bayramı Arefesi (yarım gün resmi tatil)
1 Eylül 2017 – Kurban Bayramı 1. gün (tam gün resmi tatil)
2 Eylül 2017 – Kurban Bayramı 2. gün (tam gün resmi tatil)
3 Eylül 2017 – Kurban Bayramı 3. gün (tam gün resmi tatil)
4 Eylül 2017 – Kurban Bayramı 4. Gün (tam gün resmi tatil)?
Ramazan Bayramı sonrası gözler Kurban Bayramı’na çevrildi. Her geçen sene biraz daha gerileyerek yaz aylarına doğru çekilen Kurban Bayramı, bu yıl 31 Ağustos Perşembe günü Arefe sonrası başlayacak. 01 Eylül- 04 Eylül arası tam dört gün sürecek Kurban Bayramı, arefe günü de dahil edilirse 31 Ağustos Perşembe günü başlayıp 04 Eylül Pazartesi günü son bulacak. Tatil merkezlerinin merakla beklediği konu ise tatil uzatma ve birleştirme kararı konusu. Bu sene uzun soluklu olmasa da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın resmi tatil olması ve arefe gününün tam gün ilan edilebilmesi, bu konuyu gündeme taşındı. Bu gelişmeler göz önünde bulundurulursa toplam tatil süresinin 6 güne çıkma ihtimali var.

Kaynak : kartal24.com


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir