G-5HQRNHEWSG Bira ve Malt Üreticileri Derneği: Düzenlemenin evde bira üretimi ile ilgisi yok – Bosnaklar1.com

Bira ve Malt Üreticileri Derneği: Düzenlemenin evde bira üretimi ile ilgisi yok

Boşnak Hemşehrimiz Banu Alkan evleniyor
Şubat 16, 2018
Gostivar’da Belediye Vergilerine E-Ödeme Kolaylığı
Şubat 16, 2018

Bira ve Malt Üreticileri Derneği: Düzenlemenin evde bira üretimi ile ilgisi yok

Yeni düzenlemenin, evde bira yapımının engellemeyeceği öğrenildi.

Bira ve Malt Üreticileri Derneği, kamuoyunda yer alan ve Halktv.com.tr’de “Efes istedi, evde alkol üretimine kısıtlama getirildi” başlığıyla alıntılanan haberlere ilişkin açıklama yayınladı. Dernek, sabah saatlerinde Sputnik aracılığıyla internet medyasında geniş yer bulan haberin gerçeği yansıtmadığını ve düzenlemenin evde bira yapımına yönelik olmadığını açıkladı.

İŞTE O AÇIKLAMA
Bira ve Malt Üreticileri Derneği Kamuoyu Açıklaması
“Değerli Kamuoyunun Bilgisine,

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Tütün, Tütün Mamulleri, Alkol Ve Alkollü İçkilerin İthalat Denetimi Tebliği’nin, bazı medya kuruluşlarında yayınlanan haberlerde bahsedildiği üzere, evde bira üretimiyle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

Her sene standart olarak yayınlanan bu tebliğ, alkol ve alkollü içkilerin ithalatına dair herhangi bir yeni düzenleme içermemektedir. Tebliğde, evde bira üretimini kısıtlayan, engelleyen bir husus ve yaptırım bulunmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Bira ve Malt Üreticileri Derneği “

MALİYE’DEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR
Yaşanan tüm bu kafa karışıklığının ardından düzenlemenin tam olarak neyi yansıttığına ilişkin gözler Maliye Bakanlığı’ndan gelecek açıklamaya çevrildi.

Kaynak : http://halktv.com.tr/bira-malt-ureticileri-dernegi-acikladi-duzenlemenin-evde-bira-uretimi-ile-ilgisi-yok-294030


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir