Çar. Tem 17th, 2024

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç’ten Aliyev’e Karabağ Telefonu

By bosnaklar Kas18,2020

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’le Karabağ’daki duruma ilişkin bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde barışın tekrar tesis eden anlaşmanın imzalanmasından memnuniyet duyduklarını açıklayan Caferoviç, ahlak, adalet ve uluslararası hukuk prensipleri üzerine kurulan bu anlaşmanın tatbikinin tüm bölgeye istikrar kazandıracağını ve yeni ufuklar açacağını ifade etti.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruya göre Caferoviç, Cumhurbaşkanı Aliyev’e Bosna Hersek’in resmi tutum olarak Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü desteklediğini söyledi.

Görüşmede Aliyev, Caferoviç’e anlaşmanın detaylarına ve bölgenin halihazırdaki durumuna ilişkin bilgi sundu. Aliyev ayrıca Caferoviç ve Bosna Hersek’e, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğüne ilişkin olarak benimsenen ilkeli tavırlarından dolayı teşekkür etti.

Telefon görüşmesinde, koronavirüs pandemisi şartlarının imkan vermesiyle birlikte karşılıklı resmi ziyaretler gerçekleştirilmesi konusunda mutabakat sağlandı.

Zambak.ba

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir