G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç’ten Aliyev’e Karabağ Telefonu – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç’ten Aliyev’e Karabağ Telefonu

Eski Sırp polis, Bosna Hersek’te gözaltına alındı
Kasım 18, 2020
Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka: Türk Halkının Bizdeki Yeri Başkadır
Kasım 18, 2020

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç’ten Aliyev’e Karabağ Telefonu

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’le Karabağ’daki duruma ilişkin bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde barışın tekrar tesis eden anlaşmanın imzalanmasından memnuniyet duyduklarını açıklayan Caferoviç, ahlak, adalet ve uluslararası hukuk prensipleri üzerine kurulan bu anlaşmanın tatbikinin tüm bölgeye istikrar kazandıracağını ve yeni ufuklar açacağını ifade etti.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruya göre Caferoviç, Cumhurbaşkanı Aliyev’e Bosna Hersek’in resmi tutum olarak Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü desteklediğini söyledi.

Görüşmede Aliyev, Caferoviç’e anlaşmanın detaylarına ve bölgenin halihazırdaki durumuna ilişkin bilgi sundu. Aliyev ayrıca Caferoviç ve Bosna Hersek’e, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğüne ilişkin olarak benimsenen ilkeli tavırlarından dolayı teşekkür etti.

Telefon görüşmesinde, koronavirüs pandemisi şartlarının imkan vermesiyle birlikte karşılıklı resmi ziyaretler gerçekleştirilmesi konusunda mutabakat sağlandı.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir