G-5HQRNHEWSG Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka: Türk Halkının Bizdeki Yeri Başkadır – Bosnaklar1.com

Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka: Türk Halkının Bizdeki Yeri Başkadır

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç’ten Aliyev’e Karabağ Telefonu
Kasım 18, 2020
Bosna Hersek’te Türk Firmasına 280 Milyon Avro Değerinde Proje
Kasım 18, 2020

Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka: Türk Halkının Bizdeki Yeri Başkadır

Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka, Konya Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile yaptığı video konferans görüşmesinde Türk halkının gönüllerindeki yerinin ayrı olduğunu söyledi.
Skaka, Bosna Hersek’te haftasonu gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde Novi Grad Belediye Başkanı Semir Efendiç ile birlikte video konferans yöntemiyle Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile görüştü.

Görüşmede Altay, “Seçim öncesinde ziyaret etmek istiyorduk ama pandemiden dolayı gelemedik. Video konferansla da olsa başarı dileklerimizi iletelim diye arzu ettik. Konya ile Saraybosna’nın kalbi birlikte atar. Bütün Konyalıların desteği Saraybosna’nın yanında. Seçimlerde başarılar diliyoruz. Allah kolaylıklar versin. İnşallah tebrik ziyaretine geliriz” şeklinde konuştu.

Türk Halkı Bizim İçin Başka Bir Yerdedir

Saraybosna Büyükşehir Belediye Başkanı Abdulah Skaka da “Konya bizim kardeş şehrimiz. Biz kalben de duygularımızla da Konya’ya bağlıyız. Konya ve Saraybosna olarak birbirimize çok yakın olan iki şehiriz. Bu sadece kağıt üzerinde değil, gerçekten hayatın içinde iş birliği alanlarında da kendisi gösteren bir iş birliği bu. Türk halkı bizim için başka bir yerdedir. Hem Bosna-Hersek için hem Saraybosna için yaptığınız her şeyden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir