G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’ in Son yıllarda En İyi Akordeoncusu gösterilen Faruk Pendik’te – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’ in Son yıllarda En İyi Akordeoncusu gösterilen Faruk Pendik’te

“Türkiye-Bosna Hersek Dostluk Gecesi”
Şubat 24, 2018
Rumeli TV HD Yayına Geçiyor
Şubat 24, 2018

Bosna Hersek’ in Son yıllarda En İyi Akordeoncusu gösterilen Faruk Pendik’te

Haber : Eyüp Sedat RAMOĞLU – www.bosnaklar1.com

Bosna Hersek’in Son Yıllarda Yetiştirdiği Özel Akordeoncu Faruk Mehinagic Pendik’te Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneğinde Kurs Vermeye geliyor.

En Büyük Akordeon Hocası Faruk Mehinagic’i derneğe getirmeye hazırlanan Erdoğan Erden Başkan halkımıza kurs vermesi için derneğe getiriyor. Her zaman ilkleri yapan dernek bu kurs programı ile yeniden ilkleri başarıyor. Boşnak Haber sitemiz Olarak Erdoğan Erden Başkana ve Yönetimine bu ilkleri yaşattığı için teşekkür ediyoruz.

Konu ile ilgili detaylar dernekten açıklama yapılacak.

FARUK MEHINAGIC  KİMDİR?
Sırbistan SANCAK Bölgesi doğumluyum. Sarajevo Müzik Lisesi’nin ardından Karadağ’da Muzička Akademija Univerziteta Crne Gore’de müzik öğretmenliği alanında lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamladım. Balkan müziğinde Türk müziği etkilerini inceliyor, etnik müzikoloji konusunda çalışıyorum.
Aynı zamanda; Balkan ülkelerinde tanınan bir akordiyon sanatçısıyım. 20 yıldır profesyonel olarak akordiyon çalmaktayım.Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek vb. ülkeler başta olmak üzere ünlü sanatçıların orkestrasında piyano ve akordiyon çalıyorum ve onların CD çalışmalarında da yer aldım/alıyorum. Özellikle akordiyon konusunda Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek’te çok saıda ödülüm var.
Ancak hemşerilerimin olduğu heryerde görev almaktayım. Türkçe / Boşnakça / Sırpça / Hırvatça / Rusça / İngilizce olarak akordiyon / piyano / org dersi vermekteyim. Aynı zamanda özel günlerde profesyonel olarak (düğün, sosyo-kültürel programlar, konser vb.) akordiyon ve piyano çalmaktayım.
Balkan ezgilerinin özellikle Boşnak kültürünün yayılması ve tanınması amacıyla yürüttüğünüz çalışmalarınızda, sosyo-kültürel aktivitilerinizde sizlerle birlikte olmaktadan büyük mutluluk duyacağım.
TEL: 05312670710

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir