G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’in 20 Şehrinden 46 Genç, Ortak Kitap Çıkardı – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’in 20 Şehrinden 46 Genç, Ortak Kitap Çıkardı

Bosna Hersek Ekonomisi Yılın İlk 10 Ayında 5 Milyar KM Açık Verdi
Kasım 27, 2020
Mevlüt Çavuşoğlu, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Turkovic ile görüştü
Kasım 28, 2020

Bosna Hersek’in 20 Şehrinden 46 Genç, Ortak Kitap Çıkardı

Bosna Hersek’te koronavirüs salgını ve karantina şartları, ülkenin 20 farklı şehir ve beldesinden 46 Boşnak, Sırp ve Hırvat genç yazarın birleşerek ortak bir kitap çıkarmalarına vesile oldu.
“Coffee Days” adlı sosyal platformun bir araya getirdiği genç yazarların farklı türlerde kaleme aldıkları 57 bölümden oluşan kitaba “Sve te priče” (Tüm o hikayeler) başlığı konuldu. Genç yazarlara hünerlerini ortaya koyma imkanı sunan kitapta güzel ve ilginç hikayeler, şiirler ve anektodlara yer verildi.

Klix.ba portalının haberine göre Leyla Efendiç adlı genç yazar tarafından kaleme alınan “Bosna’nın Kokusu” başlıklı yazısında yer alan bir kesit şöyle; “Diyorlar ki üstümde attığın her adımı, aldığın her nefesi ve hissettiğin her kokuyu hatırlıyormuşsun. Beni kimileri kılıcıyla, kimileri de barutla korudu fakat adı İlhami* olan onurlu bir Jepçeli, bunu tüy kalemi ve hayatıyla yaptı”.

Kitabın editörü Aldin Avdiç, “Bu kitap üzerinde çalışırken Bosna Hersek’i keşfettim, yaşadım ve ona aşık oldum. Müstakbel okuyucuların da Bosna Hersek’i aynı şekilde keşfedip tanıyacaklarını fakat aynı zamanda her birimizin bu ülkeyi temsil ettiğimizi anlayacaklarını umut ediyorum. Nerede olursanız olun, Bosna’nın ruhu bizimle birlikte” dedi.

Kitap, 2021 yılı Ocak ayında raflardaki yerini alacak.

  • Seid Abdulvehab Ilhamija Žepčevi veya İlhami-baba el Bosnevi: 18. asırda yaşayan Bosnalı nesir yazarı ve derviş

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir