G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’te İnternetten Alışverişte Rekor Artış – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’te İnternetten Alışverişte Rekor Artış

Bosna Hersek’te Türk Firmasına 280 Milyon Avro Değerinde Proje
Kasım 18, 2020
YTB’den Sancak’a Destek Sözü
Kasım 18, 2020

Bosna Hersek’te İnternetten Alışverişte Rekor Artış

Koronavirüs salgını ile birlikte Bosna Hersek’te internet üzerinden alışverişte büyük oranda artış gözlendi.
Klix.ba haber portalının çevrimiçi alışveriş platformu Olx.ba yetkililerine dayandırdığı habere göre, 2020 yılında ülkede internet üzerinden yapılan gıda alışverişlerinde geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 91 oranında artış gözlendi.

Haber portalına konuşan Olx.ba PR ve Marka Müdürü Aida Raoniç, salgın sürecinde ziyaretlerin azalması veya mağazaların tamamen kapanmasıyla birlikte müşterilerin alışveriş için çevrimiçi platformlara yöneldiğini söyledi. Habere göre Olx.ba üzerinden gıda alışverişinde %91, kozmetik ürünlerinde %37 ve reçetesiz ilaçlarda %31 artış gözlendi. Olx.ba üzerinde satış yapan profesyonel satıcıların sayısında ise %25 artış kaydedildi.

Çevrimiçi alışveriş, salgın nedeniyle ekonomilerin büyük zorluklarla karşılaştığı bir dönemde çağa ayak uydurabilen firmalar için büyük fırsatlar barındırıyor. 2009’da Saraybosna’da Pik.ba adıyla kurulan ve 2014’de uluslararası şirket Olx ağına katılan Olx.ba, aylık 600 binden fazla kullanıcıyı ağırlıyor.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir