G-5HQRNHEWSG Boşnak Lider Bakir İzetbegoviç: Recep Tayyip Erdoğan, Bosna’daki gerilimi azaltabilir – Bosnaklar1.com

Boşnak Lider Bakir İzetbegoviç: Recep Tayyip Erdoğan, Bosna’daki gerilimi azaltabilir

Bosna Hersek’te 456. Geleneksel Mostar Köprüsü Atlayışları yapıldı
Ağustos 7, 2022
Boşnak Lider Bakir İzzetbegoviç: Rusya Ukrayna’yı, Sırbistan Balkanlar’ı harap etti
Ağustos 7, 2022

Boşnak Lider Bakir İzetbegoviç: Recep Tayyip Erdoğan, Bosna’daki gerilimi azaltabilir

Demokratik Eylem Partisi (SDA) lideri Bakir İzetbegoviç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bosna Hersek’i ziyaret edeceğini söyledi.

Saraybosna merkezli Klix haber portalının haberine göre İzetbegoviç, Erdoğan’ın ziyaret tarihinin 9 Eylül olarak planlandığını söyledi.

İzetbegoviç, Faktor portalına verdiği mülakatta da Erdoğan’ın ziyaret planını doğrulayarak, “Erdoğan, Sırbistan liderleriyle iyi ilişkilere sahip ve Bosna Hersek’teki Sırp liderler de kendisine saygı duyuyor. Kendisi gerçekten harika bir lider ve diplomat. Kendisinin Bosna Hersek ve Balkanlar’daki gerilimlerin azaltılmasına yardımcı olabileceğine inanıyorum” dedi.

Haberlerde Erdoğan’ın ziyareti çerçevesinde Türkiye, Bosna Hersek ve Sırbistan arasında cumhurbaşkanları düzeyinde üçlü zirve tertipleneceği ve Türkiye’nin finansman sağlayacağı Saraybosna-Belgrad otoyolu projesinin masaya yatırılacağı açıklandı. https://timebalkan.com/izetbegovic-erdogan-bosnadaki-gerilimi-azaltabilir/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir