G-5HQRNHEWSG Boşnak Sanatçı Armin Muzaferiya, Türkvizyon’da Üçüncü Oldu – Bosnaklar1.com

Boşnak Sanatçı Armin Muzaferiya, Türkvizyon’da Üçüncü Oldu

Bosna Hersek’in Mostar şehrinde halk yerel seçim için sandık başında
Aralık 20, 2020
Zvizdiç, Twitter’da Vuçiç’e Cevap Verdi
Aralık 21, 2020

Boşnak Sanatçı Armin Muzaferiya, Türkvizyon’da Üçüncü Oldu

Bosna Hersekli müzisyen Armin Muzaferiya, bu yıl online olarak gerçekleştirilen 2020 Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda üçüncü oldu.
20 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen ve aralarında Sırbistan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya gibi Balkan ülkelerinin de yer aldığı 26 ülke, özerk cumhuriyet ve toplumun katıldığı şarkı yarışmasında birinciliği Ukrayna’dan Natalya Papazoğlu kazandı. Yarışmada Rusya Federasyonu Saha Yakutistan Cumhuriyeti için yarışan Umsuura ikinci, Bosna Hersek’i temsil eden Armin Muzaferiya ise “Džehva” adlı şarkısıyla üçüncü oldu.

Daha önce kaydedilmiş performanslarını TMB TV’ye (Turkish Music Box TV) gönderen katılımcılar, her ülkenin jürisi tarafından 1-10 arasında puanlar ile derecelendirildi. Yarışmada Türkiye’yi “Ne Yaptıysam Olmadı” şarkısıyla Ertan V İsrafil temsil etti. Yarışmada Türkiye, 179 puanla 12. sırada yer aldı.

Yarışmacılar Azerbaycan’a Destek İçin “Sarı Gelin”i Söyledi

26 katılımcı, bu yıl bir vatan savaşı vererek işgal altındaki topraklarını azad eden Azerbaycan’a destek için ses birliği yaptı. Türkvizyon katılımcıları, Azerbaycan türküsü Sarı Gelin’i farklı şekillerde yorumladı.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir