G-5HQRNHEWSG Zvizdiç, Twitter’da Vuçiç’e Cevap Verdi – Bosnaklar1.com

Zvizdiç, Twitter’da Vuçiç’e Cevap Verdi

Boşnak Sanatçı Armin Muzaferiya, Türkvizyon’da Üçüncü Oldu
Aralık 21, 2020
Türkiye, Bosna Hersek’in Mostar şehrindeki seçimin huzur içinde geçmesinden memnun
Aralık 21, 2020

Zvizdiç, Twitter’da Vuçiç’e Cevap Verdi

Bosna Hersek Temsilciler Meclisi Başkan Yardımcısı Deniz Zvizdiç, Twitter hesabı üzerinden Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç’in Sırp Cumhuriyeti (RS) hakkındaki açıklamalarına cevap verdi.
Zvizdiç, Twitter’da Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç’in “Sırp Cumhuriyeti’ni ilga etmek isteyenler, Balkanlar’da barış ve istikrarı ilga etmek isteyenlerdir” şeklindeki açıklamasına cevap verdi.

Vuçiç’in söz konusu açıklamasını alıntılayan Zvizdiç, “Yanlış ifadenin düzgün hali: RS’nin (Bosna Hersek’ten) ayrılmasını isteyen ya da bunun gibi bir fikri açıkça desteklemek veya sükutla ikrar etmek, Balkanlar’da barış ve istikrarın aleyhinedir” diye yazdı.

Vuçiç: Sırp Cumhuriyeti’nin İlgası Fikrini Kabul Edemeyiz

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, Pazar günü Sırbistan’ın Alacahisar (Kruševac) kentinde yaptığı açıklamada Sırbistan’ın Bosna Hersek’le olabilecek en iyi ilişkilere sahip olmak istediğini, Bosna Hersek’in toprak bütünlüğü aleyhinde hiçbir açıklamada bulunmadıklarını lakin Sırp Cumhuriyeti’ni (RS) ilga fikrini kabul etmelerinin de mümkün olmadığını söylemişti.

Açıklamasında Vuçiç, “RS’nin ilgası fikrini kabul edemem çünkü RS, Sırbistan’ın anayasal sorumluluğu. RS’yi ilga etmek isteyenler, hem Sırp halkının iradesi aleyhinde hem de Balkanlar’da barış ve istikrarın aleyhinde hareket etmiş olur” demişti.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir