G-5HQRNHEWSG Boşnak, Sırp ve Hırvat Çocuklar Srebrenitsa’da Konser Verdi – Bosnaklar1.com

Boşnak, Sırp ve Hırvat Çocuklar Srebrenitsa’da Konser Verdi

Boşnak Haber Sitemiz ve RadyoNet Arasında İşbirliği Anlaşması Sağlandı
Ağustos 4, 2018
Rumeli Ve Balkan Müziğinin Starı Belli
Ağustos 5, 2018

Boşnak, Sırp ve Hırvat Çocuklar Srebrenitsa’da Konser Verdi

Bosna Hersek’in Srebrenitsa şehrinde düzenlenen “2018 Srebtenitsa Müzik Kampı” kapsamında, Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan’dan gelen 150 çocuk konser verdi.

Srebrenitsa Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere, çok sayıda kişi katıldı. Orkestra ve koro eşliğinde, Bosna Hersek’in geleneksel halk müziği sevdalinka şarkılarının yanı sıra rock ve klasik müzik icra edildi.

Dinleyicilerin büyük beğeniyle takip ettiği konser, üç milletten çocukları bir araya getirmesi sebebiyle büyük ilgi gördü.

Srebrenitsa Güzel Ezgiler Evi Derneği Başkanı Ismar Poric, burada yaptığı konuşmada, Srebrenitsa’da üç ülkeden gelen 150 çocukla konser gerçekleştirilmesi sebebiyle çok mutlu olduğunu belirterek, “Çocuklar ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. En önemlisi ise aralarında yeni dostluk köprüleri kuruldu.” dedi.

Bauren Helfen Bauren Vakfı (BHB) Kurucusu Doraja Eberle de Srebrenitsa’nın kendine özgü bir şehir olduğunu vurgulayarak, BHB’nin insanlar arasında duvar örmek yerine köprüler inşa ettiğini ve destekledikleri müzik okulunun da aynı hedefle hareket ettiğini kaydetti.

Viennese Çocukları Başkanı ve Sanat Direktörü Gerald Wirth ise “Bu konseri özel kılan çocukların Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan’dan gelmiş olmaları.” şeklinde konuştu.

AA

http://timebalkan.com/bosnak-sirp-ve-hirvat-cocuklar-srebrenitsada-konser-verdi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir