G-5HQRNHEWSG Caferoviç: Türkiye, Bosna Hersek’e Dünyada Benzeri Olmayan İmtiyazlar Verdi – Bosnaklar1.com

Caferoviç: Türkiye, Bosna Hersek’e Dünyada Benzeri Olmayan İmtiyazlar Verdi

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Üyeleri Ankara’da Resmi Törenle Karşılandı
Mart 16, 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bosna Hersek’e 30 bin doz aşı göndereceğiz
Mart 16, 2021

Caferoviç: Türkiye, Bosna Hersek’e Dünyada Benzeri Olmayan İmtiyazlar Verdi

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyesi Şefik Caferoviç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme öncesinde yaptığı açıklamada Türkiye’nin Bosna Hersek’e dünyanın hiçbir yerinde benzeri olmayan imtiyazlar tanıdığını söyledi.

Erdoğan’ın daveti üzerine gerçekleştirilen Türkiye ziyaretinin önemine dikkat çeken Caferoviç, “Bu, Türkiye ile siyasi, iktisadi ve kültürel alanlarda dostluk ilişkilerimizin olağanüstü seviyesinin bir kez daha ortaya koyulması için bir fırsat. Türkiye Cumhuriyeti, dünya sathında çok önemli bir ülke ve Batı Balkanlar’ın istirarı konusunda mühim bir role sahip. Türkiye’nin bölgemizdeki tüm devletlerle çok iyi ilişkileri bulunuyor” diye konuştu.

Caferoviç, “Bugün, Saraybosna-Belgrad otoyolunun inşasına ilişkin konuşacağız ve bu önemli projenin hayata geçirilmesi için başlangıç teşkil eden bir anlaşmaya imza atılacak. Ticaret hacmimizin büyütülmesi ve yıllık bir milyar Dolar seviyesine ulaşılması konusunu da konuşacağız” dedi.

Türkiye ve Bosna Hersek’in serbest ticaret anlaşması imzaladığını ve Türkiye’nin Bosna Hersek’e dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen imtiyazlar sunduğunu da söyleyen Caferoviç, görüşmede ayrıca yatırımlara ilişkin konular ve koronavirüs salgınına karşı mücadelede iş birliği imkanlarının da masaya yatırılacağını ifade etti.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir