G-5HQRNHEWSG Cepte konuşma ucuzluyor! – Bosnaklar1.com

Cepte konuşma ucuzluyor!

A101’de Honor 7c satılacak!
Ekim 1, 2018
Serdivan Bosna Sancak Derneğinde Boşnakça Dil Kursu Başlıyor
Ekim 1, 2018

Cepte konuşma ucuzluyor!

Cep telefonlarıyla konuşma ücretinin dakikası 90 kuruştan 56,7 kuruşa indiriliyor. Yeni düzenleme yılbaşında hayata geçirilecek.

Son yıllarda ucuzlayan cep telefonu ile sesli iletişim 2019 yılından itibaren daha da ucuzlayacak. Sektörü düzenleyen kuruluş olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, yaptığı açıklama ile telefon konuşmasının dakika ücretlerini indirdiklerini belirtti.

Cepte konuşma ucuzluyor!
Yapılan açıklamaya göre dakikası 90 kuruş olarak ücretlendirilen cep telefonu arama ücreti 56,7 kuruşa, indiriliyor. Söz konusu uygulama, 1 Ocak 2019 itibarıyla yürürlüğe girecek.

SMS de ucuzluyor!
Daha önce yine 90 kuruş olarak ücretlendirilen 1 kısa mesajın ücreti ise 40,75 kuruş olarak yeniden belirlendi. BTK ayrıca son zamanlarda tüketicilerin yoğun şikayeti nedeniyle “açma kapama” ücretine de sınır getirdi. Karar gereğince bir takvim yılındaki ilk işlemin ücretsiz olduğu açma kapama için operatörler tarafından mevcut durumda 29,90 lira alınırken, 1 Ekim itibarıyla yürürlüğe girecek yeni uygulamayla bu rakam yüzde 20 düşürüldü. Uygulama kapsamında, “açma kapama” için işlem başına en çok 25 lira ücret alınacak.

Fiyatlara aynen yansımayabilir
Yapılan indirim operatörler tarafından aynen yansıtılmayabilir. Ancak zaten son yıllarda telefon görüşme ücretleri neredeyse bedava hale gelmişti. Günümüzde 1000 dakika konuşma, 1000 SMS ve 10 GB dataya sahip bir paketi ortalama 40-50 TL fiyatla satın alabiliyoruz. Bu bakımdan yapılan indirimin faturalara büyük oranda yansıması beklenmiyor. Yine de sadece konuşma paketi olan tarifelerin fiyatlarının düşmesi beklenebilir.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/cepte-konusma-ucuzluyor-5baf42948ca78007fb2f0562


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir