G-5HQRNHEWSG Spotify gözünü podcast’lere dikti! – Bosnaklar1.com

Spotify gözünü podcast’lere dikti!

Fenerbahçe’de Boşnak eldiven Asmir Begoviç iddiası
Mayıs 12, 2019
Ramazan şerbeti nasıl yapılır işte geleneksel şerbetin faydaları
Mayıs 12, 2019

Spotify gözünü podcast’lere dikti!

Spotify yatırımlarını podcast’lere kaydıracak gibi duruyor. İşte detaylar!

İnternet üzerinden otomatik olarak indirilebilen ve dijital formatta yer alan, müzik veya konuşmadan oluşan bir program olan podcast’in alternatif bir tür olarak ortaya çıktığını ifade eden Doç. Dr. Suncem Koçer, Spotify gibi küresel aktörlerin yeni yatırımlar yaparak bu alana girmeye başladığını söyledi.

Spotify gözünü podcast’lere dikti!
Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü ev sahipliğinde, Türkiye’nin ilk podcast ağlarından biri olan Medyapod, Friedrich Ebert Stiftung’un katkılarıyla ‘Podcast Summit 2019’ düzenlendi.

6-7 Mayıs tarihlerinde düzenlenen zirveye Türkiye’de yayın yapan podcast ağları ve podcasterların yanı sıra, Kaan Kural, Nilay Örnek ve Ünsal Ünlü’nün de aralarında bulunduğu alanında uzman isimler konuk oldu. Ayrıca Emre Saklıca, Ahmet Sabancı ve Uraz Kaspar katılımcılarla ‘Evdeki malzemelerle nasıl podcast yapabiliriz?’ sorusuna yanıt olabilecek atölye çalışmaları yaptı.

Türkiye’de podcast yayını yapan ekiplerin bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini aktaracağı ‘Podcast Summit 2019’da konuya ilişkin açıklamada bulunan Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Suncem Koçer, “Uluslararası alanda 2000’li yılların başların itibaren var ama Türkiye’de de son birkaç yıldır popülerleşti.

Bugün Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşen zirvenin de bu popülerleşmenin sonucu ve birçok şeyin adının konulmasının platformu. Bu türün pratisyenleri bir araya geldi burada. Birbirleri ile deneyim aktarımında bulundular. Nasıl motivasyonlarla podcast programları yapıyorlar, ne tür programlar nasıl teknik altyapıyla oluyor gibi konuları işin tarihsel ve sosyal arka planı ışığında konuştular.

Türkiye’de podcast yayıncılığının önemli dinamiklerinin oturması açısından bu zirvenin çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. https://www.teknolojioku.com/guncel/spotify-gozunu-podcastlere-dikti-5cd406310c0f01496771a6e2


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir