G-5HQRNHEWSG Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gurbetçilerle Bosna’da buluşacak – Bosnaklar1.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gurbetçilerle Bosna’da buluşacak

Bosna FETÖ zanlısını iade etmiyor!
Nisan 23, 2018
Bosna Kasabı Karadzic için ömür boyu hapis
Nisan 24, 2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gurbetçilerle Bosna’da buluşacak

Dev buluşma Bosna’da
24 Haziran kampanyalarına yasak koyan Avrupa ülkeleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gurbetçilerle buluşmasına engel olamayacak. Erdoğan, Avrupa genelinde yaşayan 10-11 bin gurbetçi ile 20 Mayıs’ta Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’daki mitingte bir araya gelecek. Dev buluşmanın hazırlıkları şimdiden başladı.

Türkiye’nin dört bir yanında 24 Haziran’a kadar ter dökecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maratonuna yurt dışını da ekledi. Erdoğan, Avrupa’da büyük bir miting düzenleyecek. Yurt dışında yürütülecek seçim kampanyaları konusunda Avrupa ülkelerinden ardı ardına gelen antidemokratik açıklamaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurt dışında düzenleyeceği miting daha da önemli hale geldi.

İLK MİTİNG BOSNA’DA
Hangi ülkelerde yapılacağı büyük büyük merak uyandıran Avrupa mitinginin adresi belli oldu. Edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa’da yaşayan 10- 11 bin gurbetçi ile 20 Mayıs’ta Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’da buluşacak. Dev randevu için hazırlıklar devam ediyor. Avrupa’da önce Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz Türk politikacıların ülkesinde kampanya yapmalarının engelleneceğini açıklamış onu Hollanda Başbakanı Mark Rutte izlemişti. Son olarak bu kervana Almanya katılmıştı.

YASAKÇI AVRUPA İŞBAŞINDA
Almanya, Hollanda, Avusturya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri geçmiş dönemlerde de Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Türk siyasetçilerin gurbetçilerle buluşmasına izin vermeyerek skandal kararlara imza atmıştı.

RANDEVU İLE OY YOK
Öte yandan AK Parti döneminde yurt dışına kurulmaya başlanan seçim sandığı konusunda gurbetçilere yeni kolaylıklar geliyor. Bu hafta yasalaşması beklenen mini uyum paketi ile yurt dışındaki seçmenin oy kullanmasının önündeki engeller kaldırılacak. Randevu yöntemi ile oy verme işleminden vazgeçilecek. Yeni düzenleme ile yurt dışındaki Türk seçmen Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen oy verme günlerinde kendilerine uygun olan herhangi bir günde oy kullanabilecek.

Kaynak : https://www.yenisafak.com/gundem/dev-bulusma-bosnada-3256977

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir