G-5HQRNHEWSG Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Karadağlı Boşnak Lider Rafet Husoviç İçin Taziye Mesajı – Bosnaklar1.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Karadağlı Boşnak Lider Rafet Husoviç İçin Taziye Mesajı

TürkAkım’dan Bosna’ya ilk doğalgaz teslimatı nisan ayında
Mart 10, 2021
TİKA ve YTB, Karadağ’daki Boşnak Partisi Başkanı Rafet Husovic’in cenaze törenine katıldı
Mart 11, 2021

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Karadağlı Boşnak Lider Rafet Husoviç İçin Taziye Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Mart Salı günü vefat eden Karadağ’daki Boşnak toplumunun lideri Rafet Husoviç için bir taziye mesajı yayınladı.
Husoviç’in kurucusu olduğu Karadağ Boşnak Partisi Başkanlığı’na Türkçe ve Boşnakça gönderdiği mesajda Erdoğan, “Partinizin ve Karadağ’daki Boşnak toplumunun lideri, Sevgili Kardeşim Rafet Husoviç’i kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü kalpten paylaşıyorum. Kendisine Allah’tan rahmet diliyor, acılı ailesine sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

Merhum Husoviç , ortak tarih ve kültürü paylaştığımız Karadağ ile aramızda nadide bir köprü olan Boşnak toplumunun hak ve özgürlükleri, refahı için verdiği hizmetler ve ayrıca Karadağ’ın bağımsızlığından bu yana uyum içindeki çok etnisiteli ve kültürlü yapısına ve ilerlemesine yaptığı katkılar ile değerli bir siyasetçi ve devlet adamı olarak her zaman sevgi ve saygıyla yad edilecektir. O’nun Türkiye ile Karadağ arasındaki dostluk ilişkilerinin gelişmesine verdiği katkıyı da her zaman minnetle hatırlayacağız.

Bugün derin bir sevgi ve saygı besledikleri liderlerini kaybetmenin üzüntüsü içinde olduğunu bildiğim Boşnak kardeşlerimin, onun en büyük mirası olan birlik ve beraberliği önümüzdeki dönemde de devam ettireceğine inancım tamdır. Hepimizin başı sağolsun!” diye yazdı.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir