G-5HQRNHEWSG Dondurmanın Bilinmeyen Faydaları – Bosnaklar1.com

Dondurmanın Bilinmeyen Faydaları

Nusret et kesti, müşterisi yere yuvarlandı!
Temmuz 19, 2018
Yazın Bol Su İçen Kalp Krizinden Korunuyor
Temmuz 19, 2018

Dondurmanın Bilinmeyen Faydaları

Yaz aylarının vazgeçilmez tatlısı olan dondurmanın aslında bilinmeyen birçok faydası var. Uzmanlar, dondurma hakkında doğru bilinen yanlışları ve dondurmanın faydalarını anlattı.

Yaz aylarının vazgeçilmez tatlısı olan dondurmanın aslında bilinmeyen birçok faydası var. Uzmanlar, dondurma hakkında doğru bilinen yanlışları ve dondurmanın faydalarını anlattı.

Kalsiyum
Kemiklerinizi güçlendirir. Dondurmalar içeriğindeki sütten ötürü kalsiyum açısından zengindir. Kalsiyum dişleri korur ve güçlü diş etleri oluşturur.

Kanser riskini azaltır
Dondurmadaki kalsiyum içeriği de kolon kanserinin şansını azaltmaya yardımcı olur. Kalsiyum yüksek riskli bireyleri kolorektal veya kolon kanserine yol açabilen polipleri geliştirmekten koruyor ve kalsiyum desteğinin sona ermesinden sonra uzun süren yararlar görüyor.

Enerji ve vitamin kaynağıdır
Vücudun enerji üretmesine yardımcı olan karbonhidratlar, yağlar ve proteinler açısından zengindir. Yağda çözünen A, D, E, K ile suda çözünen B kompleks, C vitaminlerini içerir.

Kilo vermeyi destekler
Soğuk bir şey olması vücut ısısını arttırır. Vücudumuzun eğilimi olduğu için, vücuda giren soğuk bir şeyi ısıtmak zorundadır. Sıcaklığı ayarlama sürecinde vücut, kalori ve yağ yakar.

Bağışıklık sistemini destekler
İçeriğindeki laktoferrin ve sitokinler, vücudun savunma sistemini güçlendirir. Özellikle influenza (grip) virüsüyle savaşır, hastalığın iyileşme sürecini destekler.

Mutluluk verir
Dondurma, uyku, öğrenme ve genel ruh hali durumlarında yardımcı olmaktan sorumlu olan Serotonin olarak da bilinen beyin kimyasalını, Trombotonin’i uyarır.

Hamilelik şansını artırır
Dondurma veya süt ürünü düzenli olarak yağ içeriğine sahiptir ve anne karnındaki gebe kalma olasılığını arttırmaya yardımcı olur.

Kaynak : http://www.yenibalkan.com/saglik/dondurmanin-bilinmeyen-faydalari-h14059.html


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir