G-5HQRNHEWSG Dönerde büyük oyun! Et döner diye onu satıyorlar… – Bosnaklar1.com

Dönerde büyük oyun! Et döner diye onu satıyorlar…

Et fiyatlarını ucuzlatacak sistem başlıyor!
Ekim 30, 2017
Dolar ne kadar?
Ekim 31, 2017

Dönerde büyük oyun! Et döner diye onu satıyorlar…

Et döner, hepimizin yemekten en çok zevk aldığı yiyeceklerin başında geliyor. Kimi zaman lavaşın arasında kimi zaman tereyağlı mis gibi bir iskenderde. Ancak son dönemde artan et fiyatları, sahtekarların farklı bir yol izlemesine neden oldu. Ucuz et döner yiyeceğim diye sağlığınızdan olmayın!

Et fiyatlarının 50 liraya ulaşması sahtekarları da harekete geçirdi. Bazı restoran ve döner kafeleri, soya kıymasını ve tavuk etini lohusa şekeri ile renklendirip et döner diye satmaya başladı.

Star’ın haberine göre bu tür sahtekarlıkların son dönemde arttığını belirten döner şirketi yetkilisi Ercan Çiftçi “Son 2 yıldır dönerdeki sahtecilik tavan yaptı. Halk bilmiyor. Ama 7-8 TL’ye et döner satmak mümkün değil. Ucuz olarak satılan dönerin içerisinde ne ararsan var” dedi.

“HAYVAN İÇ ORGANLARI VE TIRNAĞI VAR”

Ercan Çiftçi “Sahte dönerin içinde hayvanların iç organları, bağırsak, hayvan tırnağı, tavuk kırıntılarından soya kıymasına kadar her şey var. Elde edilen bu et denilmeyecek maddeye lohusa şekeri ile et rengi veriyorlar. Ucuz etin döneri olmaz. Bu tür sahteciliklerin cezasını halk, sağlığıyla ödemesin” uyarısında bulundu.

“VATANDAŞLARIN UCUZ ETİ SORGULAMASI LAZIM”

Çiftçi, denetimlerin sıkı olduğunu ancak halkın da bilinçli olarak ucuz satılan dönerleri sorgulaması gerektiğini belirtti. Çiftçi, kendilerinin 25 yıldır birçok yerde hizmet verdiklerini belirterek son olarak 5 milyon lira yatırımla ilk restaurantlarını açtıklarını anlattı.

Kaynak : www.superhaber.tv


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir