G-5HQRNHEWSG Eski Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka gözaltına alındı – Bosnaklar1.com

Eski Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka gözaltına alındı

Bosna Hersek’in ilk çeyrekteki dış ticaret açığı yaklaşık 3 milyar KM
Mayıs 29, 2023
İngiltere’nin Batı Balkanlar Özel Temsilcisi Peach, Bosna Hersek’i ziyaret etti
Mayıs 31, 2023

Eski Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka gözaltına alındı

Eski Saraybosna Belediye Başkanı ve Bosna Hersek’in mevcut Katar Büyükelçisi Abdulah Skaka, belediye başkanlığı döneminde (2016-2020) makamı kötüye kullanma şüphesiyle gözaltına alındı.

Klix.ba tarafından doğrulanan habere göre Saraybosna Kantonu İçişleri Bakanlığı görevlileri, Kanton Başsavcılığının denetimi altında Stari Grad, Centar ve Vogoşça belediyelerinde çeşitli noktalarda gerçekeştirilen aramaların ardından Skaka’yı gözaltına aldı.

Skaka’nın gözaltına alındığı “Vizyoner” operasyonu, görevi kötüye kullanma, resmi belge sahteciliği, rüşvet ve diğer menfaatlere ilişkin çeşitli suç iddiaları çerçevesinde yürütülüyor.

Bir süre önce Stari Grad Belediye Başkanı Ibrahim Hadzibajric ve eski Ilıca Belediye Başkanı Senaid Memic de görevi kötüye kullanma suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı. https://timebalkan.com/eski-saraybosna-belediye-baskani-skaka-gozaltina-alindi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir