Sal. Tem 23rd, 2024

Facebook ve Instagram için devrim gibi yenilik!

By bosnaklar Nis18,2020 #Facebook #instagram

Facebook bir süredir bazı bölgelerde test aşamasında olan yeni özelliğini Türkiye’de de kullanıma sundu. İşte detaylar.

Facebook ve Instagram kullanıcıların merakla beklediği yeni özelliği hayata geçirdi. Aslına bakılırsa bahse konu bu özellik daha çok Instagram kullanıcıları tarafından merak ediliyordu.

Zuckerberg ve ekibi bir süredir bu yeni özelliği belli bölgelerde test ediyorlardı. Nitekim merakla beklenen bu yenilik ülkemizde de kullanıma sunuldu. Peki Facebook ve Instagram kullanıcıları için gelen bu yeni özellik bizlere neler vaat ediyor?

Konu ile ilgili Facebook Türkiye ekibinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Facebook ve Instagram için devrim gibi yenilik!
Bugün itibariyle, Türkiye’deki Facebook ve Instagram kullanıcıları kişisel videolarında müzik paylaşabilecek, Instagram ve Facebook Hikayeleri için müzik çıkartmaları ve şarkı sözleri de dahil olmak üzere çeşitli kreatif araçlara erişebilecek ve Facebook profillerine şarkı ekleyebilecekler. Facebook’un müzik yayıncılığı toplulukları ve kuruluşlarının yanı sıra Türkiye’deki plak şirketleri ve distribütörlerle yaptığı yeni ortaklıklar sayesinde hayata geçirilen bu özellikler, insanların Facebook uygulamalarında müzik üzerinden bağlantı kurmalarını ve kendilerini ifade etmelerini sağlayacak.

Bu özellikler:

Facebook ve Instagram Hikayelerinde Müzik Çıkartmaları ve Şarkı Sözleri:
Türkiye’deki insanlar artık 39 milyon şarkıdan oluşan şarkı kütüphanesinden arama yaparak hikayelerinde paylaştıkları fotoğraflara ve videolara müzik ekleyebilecek. Eğer paylaşılan şarkının sözleri de mevcutsa, şarkı sözleri otomatik olarak hikayede belirecek ve kullanıcılar bu sözlerin animasyonunu ve yazı stilini değiştirerek çıkartmalara benzer şekilde döndürebilecek ve boyutunu ayarlayabilecek.

Profilde Müzik: Türkiye’deki insanlar aynı zamanda Facebook profillerindeki yeni müzik alanına müzikli videolar ekleyebilecek ya da profillerinin en üstüne istedikleri şarkıyı sabitleyebilecek.

Müzik Soruları Çıkartması: Kullanıcıların arkadaşları, soru çıkartmasına müzik kütüphanesinden seçtikleri bir şarkı ile cevap verebilecek ve bu cevaplar hikayelerde paylaşılabilecek. Şarkı paylaşmak, arkadaşlarla bağlantı kurmak için her zaman güzel bir yoldu. Şimdiyse kullanıcılar Instagram Hikayeler üzerinden bir şarkı listesi oluşturmak ya da ruh hallerini ifade etmek için fikir alışverişinde bulunabilecekler.

Yeni özelliklerle ilgili konuşan Facebook Uluslararası Müzik Yayıncılığı Direktörü Anjali Malhotra, şöyle dedi: “Facebook ve müziğin çok özel bir ortak noktaları var: her ikisi de -özellikle bu zor zamanlarda- insanları bir araya getirerek bireysel ifadeye olanak sağlıyor. Birçok insanın kendilerini ifade etmelerini ve başkalarıyla bağlantı kurmalarını sağlayan müziğin, aynı zamanda Türkiye’deki topluluğumuzun en büyük tutkularından biri olduğunun farkındayız. Bu sebeple, Türkiye’deki müzik sektörünün önde gelen plak şirketleriyle işbirliği yaparak ülkedeki insanların müzik özelliklerine kavuşmasını sağladık. Böylece, Türkiye’deki insanların evde kaldıkları süreçte platformlarımız üzerinden farklı şekillerde paylaşım yapmalarını, birbirleriyle bağlantı ve iletişim kurmalarını ve eğlenmelerini sağlayacağız.” https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/facebook-ve-instagram-icin-devrim-gibi-yenilik-5e96ba2ad4099b004a779c76

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir