G-5HQRNHEWSG Genç İletişimciler TİKA’nın Desteği ile Saraybosna’da buluştu – Bosnaklar1.com

Genç İletişimciler TİKA’nın Desteği ile Saraybosna’da buluştu

Limonun bilinmeyen 7 güzellik sırrı
Kasım 28, 2023
TİKA’dan Srebrenitsa ve Jepa Anneleri Derneğine Donanım Desteği
Aralık 4, 2023

Genç İletişimciler TİKA’nın Desteği ile Saraybosna’da buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) işbirliğinde iletişim alanında geleceğin profesyonellerini buluşturmak üzere 2009 yılından bu yana düzenlediği “Gelecekle İletişim Çalıştayı”nın 13’cüsü Bosna Hersek’in Başkenti Saraybosna’ya gerçekleştirildi.

12 farklı ülkeden iletişim alanında lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitim alan 26 gencin akademik sunumlarla katılım sağladıkları çalıştayın teması “Gönül Coğrafyamızda Medya ve Kültür İnşası” olarak belirlendi.

TİKA Saraybosna Koordinatörü Erdinç Işık ve RTÜK Başkan Vekili Orhan Karadaş’ın da katılımıyla gerçekleşen etkinlik kapsamında, Saraybosna, Srebrenitsa ve Mostar şehirlerinde çeşitli panel, seminer ve atölyeler düzenlendi. Ayrıca, iletişim fakültesi öğrencileri, hazırlayacakları makaleler ve akademik tezlerle pratik deneyim kazanma fırsatı buldular.

Düzenlenen çalıştay ile geleceğin iletişimcilerinin buluşturulması ve sektörün gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor.

Kaynak: TİKA.gov.tr https://www.tika.gov.tr/tr/haber/genc_iletisimciler_tika%27nin_destegi_ile_saraybosna%27da_bulustu-79081


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir