G-5HQRNHEWSG Helez: “Önümüzdeki günlerde Bosna Hersek için çok önemli şeyler olacak” – Bosnaklar1.com

Helez: “Önümüzdeki günlerde Bosna Hersek için çok önemli şeyler olacak”

Ünlü Boşnak yazar Dzevad Karahasan hayatını kaybetti
Mayıs 26, 2023
Bosna Hersek’in ilk çeyrekteki dış ticaret açığı yaklaşık 3 milyar KM
Mayıs 29, 2023

Helez: “Önümüzdeki günlerde Bosna Hersek için çok önemli şeyler olacak”

Bosna Hersek Savunma Bakanı ve Sosyal Demokrat Parti (SDP) Genel Başkan Yardımcısı Zukan Helez, Bosna Hersek’te son günlerde etkili olan sel felaketi, Bosna Hersek Silahlı Kuvvetlerinin mevcut durumu ve NATO’ya üyelik yolundaki planların uygulanması hakkında değerlendirmede bulundu.

Helez, Savunma Bakanlığı pozisyonuna gelişinden bugüne dek Bosna Hersek Silahlı Kuvvetlerinde maaş artışı olduğunu belirterek, ayrıca Bosna Hersek Silahlı Kuvvetlerinin bütçesinin de 90 milyon KM’ye çıkarıldığını ekledi.

Savunma Bakanı olarak görevinin kesinlikle NATO üyeliğini de kapsayacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Bugün çoğu ülkenin hedefi NATO’ya katılmak. Tüm Batı Balkanlar’ın NATO’ya katılması iyi olur. Bosna Hersek özel gözetim altında olan bir ülke, ama bizim girişimiz 30 ülkeye bağlı. Bu yüzden lobi faaliyetlerine ihtiyacımız var. Faaliyetlerimin yüzde 40’ı dışarıda, geri kalanı Bosna Hersek’te. Önümüzdeki birkaç gün içinde Bosna Hersek’i koruyacak bazı şeyler olacak. Vatandaşlar merak etmesin. İstikrar anlamında giderek daha istikrarlı hale geliyoruz.”

Helez, sellerin ardından sahaya ilk gidecek birimlerden biri olan Bosna Hersek Silahlı Kuvvetleri’nin de tüm hazırlıklarını tamamlandığını ifade etti. https://timebalkan.com/helez-onumuzdeki-gunlerde-bosna-hersek-icin-cok-onemli-seyler-olacak/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir