G-5HQRNHEWSG İzmir Bosna Sancak Derneği Atatürk İçin Lokma Döktürdü – Bosnaklar1.com

İzmir Bosna Sancak Derneği Atatürk İçin Lokma Döktürdü

Atatürk’ün ölümünün Balkan gazetelerine yansıması
Kasım 10, 2017
Bosna Sancak Derneği Genel Kurul Toplantısı Düzenledi
Kasım 10, 2017

İzmir Bosna Sancak Derneği Atatürk İçin Lokma Döktürdü

İzmir Bosna Sancak Derneği geleneksel hale getirdiği Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde dernek binasında lokma döktürdü.

Lokma mahalle esnafına ve mahalle sakinlerine dağıtılırken aynı zamanda dernek önünden geçen vatandaşlarda lokmadan aldı. İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül; Ulu Önderimiz Boşnaklar ve Balkan kökenliler için çok önemli bir lider. Bu yılda büyük hatırasına lokma döktürdük.

Gül sözlerini şöyle sürdürdü;Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümü nedeniyle ruhuna lokma döktürmek için dernek binamızda toplandık.Kayıtsız şartsız bağımsız, laik, demokratik yeni bir Türk Devleti kurmak üzere başlattığı mücadele ile dünya tarihine damgasını vurmuş üstün bir  mücadeleye önderlik eden, dünya devletleri ve toplumlarının üstün saygısını kazanmış dahi bir lidere sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.Bizler bu günde burada bir araya gelerek Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e vefa duygumuzu ortaya koyarak görevimizi yerine getiriyoruz.Biz Balkan kökenlileri hiçbir zaman ötekileştirmeyen ve her zaman destekleyen ve Balkanlarda zor şartlarda yaşayan Türk halkına kucak açarak Türkiye ye gelmelerini sağlayan ve kapıları açan büyük bir devlet adamıdır.Türk milletinin kalbinde ebediyen yaşayacak olan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem, minnet ve rahmetle anıyorum. Eşsiz lider, ruhun şad olsun.Son olarak Atatürk’ün Balkanlılar muhacirler için söylediği şu sözleri hatırlatmak isterim, “Muhacir diye küçümsenenler, tarihin yazdığı savaşlarda en geriye kalanlar, yani düşmanla sonuna kadar dövüşenler, çekilen ordunun ri’cat hatlarını sağlamak için kendilerini feda edenler ve düşman karşısında kaçmak, çekilmek nedir bilmeyenlerdir. Muhacirler, kaybedilmiş topraklarımızın milli hatıralarıdır.” dedi.

Kaynak : Egede Sentez

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir