G-5HQRNHEWSG İzmir Bosna Sancak Derneği’nden kadınlara yönelik eğitim – Bosnaklar1.com

İzmir Bosna Sancak Derneği’nden kadınlara yönelik eğitim

Şanlıurfa ile Saraybosna kardeş şehir oldu
Kasım 14, 2017
Merhum Şemsudin Kuçeviç’i Anma Programı
Kasım 14, 2017

İzmir Bosna Sancak Derneği’nden kadınlara yönelik eğitim

BAŞKAN GÜL; KADINLARIMIZ HAKETTİĞİ DEĞERE ULAŞACAK

İzmir Bosna Sancak Derneği (İBSD) Sosyal Projelere imza atmaya devam ediyor.
İzmir’de ki hemşeri dernekleri arasında en aktif olanlardan birisi olan İBSD Dernek üyesi kadınlara yönelik verdiği eğitim programlarına bir yenisini daha ekledi. Dernek binasında eğitimine başlanan ‘Kadın Sağlığı Eğitim Programı’ İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Bosna Sancak Derneği’nin işbirliği ile gerçekleştirilen Türkiye Aile Planlaması Vakfı (TAPV) programı olan kadına yönelik, ‘Kadın Sağlığı Eğitim Programı’ eğitim programı hakkında İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü Eğitmeni Melek Sarıoğlu şunları söyledi;
13 hafta sürecek eğitimin ana konusu Kadının genel sağlığı, Yaşam kalitesini yükseltmeyi sağlık sorunları ile riskleri ortadan kaldırmaya, Ruhsal olarak güvenli ve kaliteli yaşam sunuyor.
Kadının kaliteli yaşamının önünü açan, bilgilendiren, farkındalık yaratan bir program dedi.

İzmir Bosna Sancak Denek Başkanı Abdullah Gül şunları söyledi;
Bizler Kadınlarımızın daha bilinçli ve bilgili yaşamaları için çalışıyoruz. Bu ve bunun gibi eğitim programları için önümüze projeler getirerek hayata geçirmemizi isteyen Kadın Kolları üyelerimize teşekkür ediyoruz. Daha öncede Kadın hakları, Aile Ekonomisi, Sağlık ve buna benzer birçok eğitim projelerini hayata geçirdik. Kadınlarımızın uygulanmasını istediği projeleri önümüze getiriyor bizlerde gerekli araştırmaları yaparak projelerin hayata geçmesini sağlıyoruz.13 hafta sürecek bu eğitim için, bu projede bizlere destek veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğüne ve eğitmeni Melek Sarıya teşekkür ederiz dedi.

Kaynak : Egede Sentez


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir