Cum. Tem 12th, 2024

K. Makedonya’daki Türk kurumlarından Cumhuriyet Bayramı tebrik mesajları

By bosnaklar Eki29,2021

Türk Demokratik Partisi (TDP), Türk Hareket Partisi (THP), Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) ve Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle tebrik mesajları yayınladılar.

TDP Genel Başkanı Beycan İlyas tarafından yayınlanan tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi:

Gazi Mustafa Atatürk’ün “En Büyük Eserim” olarak bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümüne erişmenin engin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.Cumhuriyet, Türk milletinin bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferdir. İşgal edilen vatan topraklarını düşmandan kurtarmak için canlarını siper eden vatan evlatlarının zaferidir. Bu vesile ile bu topraklar için gözünü kırpmadan canını seve seve veren aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnet ile anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyorum. Anavatan var olsun, ebedi olsun.

THP’den paylaşılan tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz… Cumhuriyetin milletimize kazandırmış olduğu çağdaş; demokratik prensip ve değerlere her zamankinden daha sıkı sarılarak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu yoldan taviz vermeden ilerlemeye devam etmenin önemini idrak etmek hepimizin görevidir. Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, sevgi ve şükranla anıyor, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.

MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin tarafından yayınlanan Cumhuriyet Bayramı mesajında şu ifadelere yer verildi:

  1. yıldönümünü kutladığımız Anavatan Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Mazlumların umudu Cumhuriyetimiz ve Milletimiz ilelebet payidar olsun.

TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç, Atatürk fotoğrafı paylaşarak Cumhuriyet Bayramı’nı şu ifadelerle kutladı:

Efendiler,yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz” Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK İlel ebed yaşayacaktır https://timebalkan.com/k-makedonyadaki-turk-kurumlarindan-cumhuriyet-bayrami-tebrik-mesajlari/

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir