G-5HQRNHEWSG “Balkan Defteri”, Saraybosna ve Mostar’da Tanıtıldı – Bosnaklar1.com

“Balkan Defteri”, Saraybosna ve Mostar’da Tanıtıldı

Galatasaray Tribünlerinin sevilen ismi Boşnak Abimiz Erol Hocaoğlu Hodzic’in Cenazesi İle İlgili Bilgilendirme
Ekim 30, 2021
Boşnak Keleci Sehic’ten taraftarlara teşekkür
Ekim 31, 2021

“Balkan Defteri”, Saraybosna ve Mostar’da Tanıtıldı

Türk okurunu Balkan edebiyatıyla tanıştırmayı hedefleyen “Balkan Defteri” kitabı, Bosna Hersek’in Saraybosna ve Mostar şehirlerinde düzenlenen programlarla okuyucuya tanıtıldı.
Balkanlar üzerine çalışmalarıyla bilinen yazar Ayhan Demir tarafından kaleme alınan ve Ketebe Yayınları’ndan çıkan Balkan Defteri, Cevad Karahasan, Dritëro Agolli, İlhami Emin, İsmail Kadare, İvo Andriç, Kim Mehmeti, Mak Dizdar, Meşa Selimoviç, Necad İbrişimoviç, Nusret Dişo Ülkü ve savaş suçlusu Radovan Karaciç’in hayatları ve eserlerine ilişkin bilgi içeriyor.

Eserde ayrıca İlhami Emin, Kim Mehmeti ve Necad İbrişimoviç ile gerçekleştirilen röportajlara yer veriliyor.

Kitabın tanıtımı için 27 Ekim Çarşamba günü Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü’nde, 28 Ekim Perşembe günü ise Mostar Yunus Emre Enstitüsü’nde iki ayrı program gerçekleştirildi.

Demir, burada yaptığı açıklamada, Balkan coğrafyasının Türklerin kalbinde ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, bu eserle beraber fikirleri ve düşünceleri yeniden halkların gündemine getirmek amacında olduğunu dile getirdi.

Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Akif Yaman da kitabın uzun yıllar kapalı kalan büyük bir hafıza sandığının kapağını açtığını söyledi.

Saraybosna Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi İletişim ve Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahira Fejzic Cengic ise Balkanlar’ın her zaman farklılıkları içerisinde barındıran bir bölge olduğunu ifade etti.

Kaynak : https://www.balkanpostasi.net/balkan-defteri-saraybosna-ve-mostarda-tanitildi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir