G-5HQRNHEWSG Kızını savaşta kaybeden Boşnak babadan Kerim bebeğe destek – Bosnaklar1.com

Kızını savaşta kaybeden Boşnak babadan Kerim bebeğe destek

Saraybosna’da “Boşnakların İslam Geleneği Konferansı”
Aralık 22, 2017
Boşnak yazar Şefka Begoviç Licina, İzmirli Boşnak kadınlarla buluştu
Aralık 22, 2017

Kızını savaşta kaybeden Boşnak babadan Kerim bebeğe destek

Bosna Savaşı’nda 11 yaşındaki kızını kaybeden Grabovica, Suriye’nin kuşatma altındaki Doğu Guta’da, rejimin saldırısında hem annesini hem de sol gözünü kaybeden Kerim bebeğe destek mesajı verdi.
Dünya Bülteni/ Haber Merkezi
1992-1995 yılları arasında yaşanan Bosna Savaşı’nda 11 yaşındaki kızını kaybeden Grabovica, Suriye’nin kuşatma altındaki Doğu Guta bölgesinde, rejimin topçu saldırısına annesinin kucağında yakalanıp hem annesini hem de sol gözünü kaybeden Kerim bebeğe destek mesajı verdi.

Grabovica, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bosna Savaşı sırasında her gün onlarca çocuğun yaşamını yitirdiğini anımsatarak, “Öldürülen çocukların aileleri, kardeşleri ve saldırılarda yaralanan çocuklar hala yaşadıklarının korkunç izlerini taşıyor.” dedi.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da bulunan Kuşatma Altındaki Saraybosna’da Öldürülen Çocukların Aileleri Derneğinin, türünün tek örneği olduğunu belirten Grabovica, “Dünya üzerinde benzer bir derneğin olduğunu düşünmüyorum. Derneğin kurulma sebeplerinden en önemlisi, öldürülen çocukların kayıt altına alınması ve bu ölümlerin doğrulanması.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : http://www.dunyabulteni.net/haberler/413860/kizini-savasta-kaybeden-bosnak-babadan-kerim-bebege-destek

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir