G-5HQRNHEWSG Korsan dizi ve film izleyenler ve izletenler yandı! – Bosnaklar1.com

Korsan dizi ve film izleyenler ve izletenler yandı!

WhatsApp’a 3 yeni özellik geliyor
Ekim 31, 2017
İzmir Bosna Sancak Derneği’nden Balkanlara Çıkartma!
Ekim 31, 2017

Korsan dizi ve film izleyenler ve izletenler yandı!

Kültür Bakanlığı tarafından üzerinde çalışılan telif hakkında yasa taslağı yakında Meclis gündemine getirilecek. Korsan film ve dizi yayını yapan sitelerin kapatılmasına yönelik hamleleri içeren yasa en çok korsan film yayıncılarına ve izleyenlere dokunacak..

İnternet üzerinden korsana erişimde yasal düzenlemeler geliyor. Yenişafak gazetesinden Ahmet Fatih Erturan’ın haberine göre, Dijital Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezi kurulacak. Bu merkez internet üzerinden film, müzik, kitap, bilimsel çalışmalar, şiir ve beste gibi emek verilerek icra edilen çalışmaları yayınlayan internet sitelerini kapatmaya yönelik çalışmalar yapacak.

KORSAN DİZİ VE FİLM YAYINLAYANLARIN BAŞI BELADA

Engelleme telif hakkı sahibinin Dijital Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezi’ne başvurmasıyla başlayacak. Başvuru sonrası görevli savcı gerekli incelemeleri yaptıktan sonra siteyi erişime kapatacak. Telif hakkı sahibi isterse bu site yöneticilerine dava açabilecek.

 

Kaynak : https://www.sondakikaturk.com.tr/teknoloji/korsan-dizi-ve-film-izleyenler-ve-izletenler-yandi-h58951.html


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir