G-5HQRNHEWSG Limonlu su zayıflatır mı? – Bosnaklar1.com

Limonlu su zayıflatır mı?

Bosna-Hersek Girişimci İş Kadınları MARKA’yı Ziyaret Etti
Kasım 8, 2017
Şampiyonlar Ligi’nden özel Cenk Tosun paylaşımı!
Kasım 8, 2017

Limonlu su zayıflatır mı?

Limon dört mevsim mutfaklarımızda bulunan, en kıymetli meyvelerden biri. Tatlılara, çorbalara, salatalara hatta suya bile kattığımız limonun içindeki maddeler sayesinde vücudumuza faydaları saymakla bitecek gibi değil.

Limonun içinde çok sayıda besleyici madde bulunur. C vitamini, B6 vitamini, A vitamini, E vitamini, folik asit, niyasin, tiyamin, riboflavin, pantotenik asit, bakır, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum, çinko, fosfor ve protein içeren limonun iyi geldiği başlıca şeyler ise şöyle: Limonun yapısındaki karmaşık antioksidanlar kanserle savaşır. Ayrıca limon diyabeti, kabızlığı, yüksek tansiyonu, ateşi, hazımsızlığı önler. Bunların yanı sıra cilde, saçlara ve dişlere de iyi gelir. Limonun ayrıca böbrek taşlarının oluşumunu engellediği de araştırmalarla tespit edilmiştir.

Yüksek oranda C vitamini ve askorbik asit içeren limon, karaciğer fonksiyonunu geliştirmek ve toksinlerden kurtulmak için oldukça etkili bir silah.

Limonun kilo verme konusunda bir diğer avantajı da orta dereceli bir idrar söktürücü olmasından ileri geliyor. Sizi tartıda avantajlı konuma getirecek fazla sudan limonla kurtulabilirsiniz.

Limon suyu, hazımsızlık ve kabızlık karşısında çok etkili bir silahtır. Yemeğinize birkaç damla limon suyu damlattığınızda bunun sindirimi kolaylaştırdığını görebilirsiniz.

Limon suyuyla basit bir sindirim kolaylaştırıcı da yapabilirsiniz. Bunun için limon suyu, soğuk suyu, soda, tuz ve birazcık balı karıştırın. İçine isterseniz nane yaprakları veya ezilmiş rezene tohumları da ekleyerek tadını güçlendirebilirsiniz.

Limonun yararları arasında en önemlilerinden biri diş ağrısına iyi gelmesidir. Eğer ağrıyan dişinize taze sıkılmış limon suyuyla müdahale ederseniz, ağrınızın azaldığını fark edeceksiniz. Ayrıca diş etlerine limon suyuyla masaj yapmak diş eti kanamalarını önlemekte çok etkilidir. Limon suyu diş eti sorunlarından kaynaklı ağız kokusuna karşı da yararlı bir silahtır.

Kaynak : http://www.superhaber.tv/limonlu-su-zayiflatir-mi-90031-haber

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir