G-5HQRNHEWSG Makedonya-Türkiye Turizminde Hedef 200’er Bin Turist Ağırlamak – Bosnaklar1.com

Makedonya-Türkiye Turizminde Hedef 200’er Bin Turist Ağırlamak

Emine Erdoğan, Makedonya Cumhurbaşkanı’nın eşi Maya İvanova ile görüştü
Şubat 22, 2018
Merkel-Zaev: Almanya’dan NATO ve AB Yolunda Makedonya’ya Destek
Şubat 22, 2018

Makedonya-Türkiye Turizminde Hedef 200’er Bin Turist Ağırlamak

Makedonya Turizm Odası, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) ve Türk Hava Yolları, bugün Üsküp’te Makedonya ile Türkiye arasındaki turizm kalkınmasına yönelik bir toplantı düzenledi.

Makedonya Turizm Odası, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) ve Türk Hava Yolları, bugün Üsküp’te Makedonya ile Türkiye arasındaki turizm kalkınmasına yönelik bir toplantı düzenledi.

Türkiye’nin önde gelen seyahat şirketleri, Makedonyalı şirketlere tanıtım yaptı ve bire bir görüşme fırsatı buldu. Bu vesileyle, iki ülkedeki turizm şirketlerinin geçen yıllara nazaran çok daha uygun fiyatlarla paketler sunması bekleniyor.

Makedonya Turizm Odası Başkanı Arkan Kerim, iki ülke arasındaki turizmin gelişmesinin ortak hedef olduğunu, bu yıl da İstanbul’u ön plana çıkardıklarını söyledi.

Kerim, “Bizim amacımız, THY’yle Makedonya’dan Türkiye’ye giden ve Türkiye’den Makedonya’ya gelen turist sayısının eşitlenmesi. Şu anda Makedonya’dan Türkiye’ye giden vatandaşın sayısı fazla. 2018/2019 sezonunda bu sayının eşitlenmesini istiyoruz” diye konuştu.

Bu yıl iki ülke arasında turizmde büyük bir ilerleme beklediklerini kaydeden Kerim, “Bu yıl Makedonya’dan Türkiye’ye giden ve Türkiye’den Makedonya’ya gelen turist sayısını 200’er bine çıkartmayı ümit ediyoruz” dedi.

TURSAB Kurumsal İlişkiler Direktörü Ela Atakan, geçen yıl Makedonyalı turistlerin Türkiye’ye ilgi gösterdiğini ve turist sayısının %18.38 arttığına vurgu yaptı.

Atakan, “Eğer taleplere bakacak olursak 200 bin turist sayısını aşacağımızı düşünüyorum. Bugün toplantının amacı İstanbul’u ön plana çıkartmaktı çünkü İstanbul sadece bir tatil destinasyonu olması yanı sıra bir kültür destinasyonudur” ifadelerini kullandı.

Makedonyalı turistlerin İstanbul uçuşlarına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden THY Üsküp Ofisi Genel Müdürü Pınar Ayvaz Arıkan, “Geçen yılın sonuçlarından çok memnunuz. Bu yıl da uçuşlarımız devam edecek ve dönem dönem turizmi canlandırmak adına 109 avrodan başlayan fiyatlarla İstanbul’a promosyonlar yapıyoruz” dedi.

Kaynak : http://www.yenibalkan.com/ekonomi/makedonya-turkiye-turizminde-hedef-200er-bin-turist-agirlamak-h12514.html

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir