G-5HQRNHEWSG Moody’s tarafından İzmir’in notu en üst basamaktan teyit edildi – Bosnaklar1.com

Moody’s tarafından İzmir’in notu en üst basamaktan teyit edildi

SSD nedir, nasıl takılır? SSD interneti hızlandırır mı?
Mart 16, 2018
Makedonya ile Sırbistan Arasında Ortak Bakanlar Kurulu
Mart 16, 2018

Moody’s tarafından İzmir’in notu en üst basamaktan teyit edildi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne verdiği en üst basamak kredi notunu değiştirmedi. Moody’s raporunda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dinamik ekonomisine, sağlam bütçe performansına ve ihtiyatlı finans yönetimine dikkat çekti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım yapılabilir seviyesindeki en üst basamak olan ‘AAA’ ulusal derecelendirme notunu 2017 yılında bir kez daha onaylayan Fitch Ratings’in ardından bir başka uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s de İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne verdiği en yüksek ulusal kredi notunu sabit tuttu.

KREDİ NOTU: NEGATİFTEN POZİTİFE

Moody’s, Mart 2018 Kredi Görüş Raporu’nda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ulusal düzeyde alınabilecek en yüksek not olan ‘AAA’ notuna dair bir not düşürme eylemi olmayacağı bilgisine ek olarak, kredi notunun negatif olan görünümünü durağan olarak değiştiği bilgisine de ulaşıldı.

Derecelendirme kuruluşlarının kriterleri doğrultusunda, kurumlara mali durumları çok iyi olsa bile ülke notunun üzerinde not verilmemekte.

Kredi derecelendirme notları değerlendirmesine göre İzmir’in ulusal kredi notunun yer aldığı ‘AAA’ kategorisi, temerrüt riskinin en düşük olduğu ve finansal yükümlülüklerini yerine getirmek için en yüksek kapasiteyi içeriyor.

Kaynak : https://www.azonceoldu.com/gundem/moodys-tarafindan-izmirin-notu-en-ust-basamaktan-teyit-edildi-5aa9522a76381c789136a050


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir