G-5HQRNHEWSG Osmanlı Türkçesi Kursu 7 Ekim’de Saraybosna’da Başlıyor – Bosnaklar1.com

Osmanlı Türkçesi Kursu 7 Ekim’de Saraybosna’da Başlıyor

Osmanlıspor Boşnak Hoca ile Anlaştı
Eylül 19, 2017
Apple uyardı! iPhone’unuz kopya olabilir
Eylül 20, 2017

Osmanlı Türkçesi Kursu 7 Ekim’de Saraybosna’da Başlıyor

Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü ve Hayrat Vakfı iş birliğinde Osmanlı Türkçesi Kursu Saraybosna’da 7 Ekim 2017 tarihinde başlıyor.

resim
2016 yılında da gerçekleştirilen Osmanlı Türkçesi kursuna yoğun talep olması nedeniyle 2017 yılı ikinci döneminde de Osmanlı Türkçesi kursu açılması planlandı.

Osmanlı Türkçesi kursuna katılmak isteyenlerin 19 Eylül – 5 Ekim 2017 tarihleri arasında Saraybosna Yunus Emre Enstitüsüne şahsen başvurmaları ve 36 saat sürecek kurs için 25 KM ücret ödemesi gerekiyor.

Konuyla ilgili kısa bilgi veren Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Akif Yaman, Osmanlı Türkçesi kursunu 2015 ve 2016 yılı içerisinde gerçekleştirdiklerini gelen talep üzerine 2017 yılı ilk döneminde de açtıklarını belirterek 2017 ikinci dönemi için de kurs hazırlıklarını tamamladıklarını ve 7 Ekim 2017 tarihinde kursa başlayacaklarını ifade etti.

Bosna-Hersek’te 600 yıla yakın bir süre içerisinde Osmanlı Türkçesinin yer aldığına dikkat çeken Mehmet Akif Yaman, kurs açmaktaki amaçlarının katılımcıların bireysel ve kültürel gelişimlerine katkıdan ziyade bölgede bulunan Osmanlıca el yazması eserlerin rahatlıkla okunabilmesi ve Osmanlı Türkçesinin gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak olduğunu vurguladı.

Kaynak : netvijesti.com

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir