G-5HQRNHEWSG Pendik Belediyesi ve Bosna Hersek’in Kardeşlik Ziyaretleri – Bosnaklar1.com

Pendik Belediyesi ve Bosna Hersek’in Kardeşlik Ziyaretleri

Türkiye – Bosna Hersek özel maçı o ilde oynanacak
Mart 30, 2018
Başbakan Yıldırım Bosna Hersek’teki Umut Tüneli’ni ziyaret etti.
Mart 30, 2018

Pendik Belediyesi ve Bosna Hersek’in Kardeşlik Ziyaretleri

Bosna Hersek’le geçmiş yıllardan gelen kardeşlik ilişkileri, karşılıklı ziyaretlerle pekişiyor. Pendik Belediyesi, kardeş şehir Bosna Hersek’in Travnik şehrine ziyarette bulundu. Kardeş Okul Projesi kapsamında ise Zenica kentinden Enver Čolaković Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri de Pendik’e geldi.

Kardeş şehir Travnik Belediyesi tarafından düzenlenen 21 Mart Belediye Günü etkinlikleri dolayısıyla Pendik Belediyesi heyeti Bosna Hersek’e ziyarette bulundu. Heyette Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çelik, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Muhammed Zahid Kıroğlu, Tesisler Müdürü Fatih Telat Yılmaz ve Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı Mehmet Raşit Arpacı yer aldı. Travnik Belediye Başkanı Admir Hadžiemrić, etkinliklerin ardından Pendik Belediyesi heyetini makamında ağırladı. Bosna Hersek temaslarını sürdüren heyet, daha sonra Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç’u ziyaret etti. Büyükelçi Koç’la görüşen heyet, ülkede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Heyetin son durağı Aliye İzzetbegoviç’in kabri oldu. Bosna Hersek’in bağımsızlığında verdiği mücadeleyle ülkenin sembol ismi olan ve düşünceleriyle Bilge Kral ismini alan Aliya İzzetbegoviç’in kabrine giderek dua etti.

Bosna’lı öğrenciler Pendik’e geldi

Yüzyıllar boyunca aynı sancak altında birlikte yaşamış iki milletin kardeşlik ilişkileri günümüzde artarak devam ediyor. Kardeş Okul Projesi kapsamında Bosna Hersek Zenica’da Enver Čolaković Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri de Orhan Sinan Hamzaoğlu Ortaokulu’na geldi. Bosna Hersek heyeti 5 günlük gezilerinde Pendik Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli tarafından ağırlanan Boşnak misafirlere ilçe ve belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Kaynak : https://www.pendik.bel.tr/haber/detay/bosnayla-kardeslik-ziyaretleri


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir