G-5HQRNHEWSG Sabancı Holding’den ilk yarıda 19,2 milyar TL konsolide satış… – Bosnaklar1.com

Sabancı Holding’den ilk yarıda 19,2 milyar TL konsolide satış…

Araç sahiplerine müjdeli haber! İndirim geliyor…
Ağustos 21, 2017
İstanbul Beykoz’da hortum
Ağustos 21, 2017

Sabancı Holding’den ilk yarıda 19,2 milyar TL konsolide satış…

Sabancı Holding’in konsolide satışları yılın ilk yarısında yüzde 11 artarak 19 milyar 200 milyon TL oldu.

KAP’a gönderilen finansal sonuçlara göre Sabancı Holding’in ikinci çeyrek hasılatı 3.4 milyar TL, finans sektörü faaliyetleri hasılatı da 6.66 milyar TL oldu.

Holdingden yapılan yazılı açıklamada ise konsolide satışların, 2017 yılının ilk altı ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artarak 19 milyar 200 milyon TL olduğu bildirildi.

İlk altı aydaki operasyonel karlılığını yüzde 21 artırarak 4 milyar 300 milyon TL’ye çıkaran Sabancı Holding’in toplam varlıkları ise 2017 yılının ilk yarısı itibari ile 326 milyar 582 milyon TL’ye, toplam konsolide ana ortaklığa ait özkaynakları ise 24 milyar 564 milyon TL‘ye ulaştı.

BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ

Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Türkiye’nin Sabancı’sı olarak 90 yılı aşkın geçmişimizden aldığımız güç, deneyim ve kültürümüzle her geçen gün büyümeye devam ediyoruz. DNA’mızda da olan inovasyon, AR-GE alanındaki çalışmalarımızı; güçlü insan kaynağımızın da katkısıyla daha dinamik, daha etkin ve daha rekabetçi bir yapıyla sürdürüyoruz. Gerçekleştirmekte olduğumuz dönüşümün verdiği enerjiyle ve en büyük gücümüz olan insan kaynağımızla birlikte; sürdürülebilirlik ve çevresel sorumluluk anlayışından da ödün vermeden yenilikçi ve katma değeri yüksek ürün ve hizmetlerle paydaşlarımıza sürdürülebilir değer yaratacağız” sözlerine yer verdi.

 

Kaynak : superhaber.tv


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir