G-5HQRNHEWSG Şahinbey Belediyesi´nden Bosna Hersek´e Anlamlı Proje – Bosnaklar1.com

Şahinbey Belediyesi´nden Bosna Hersek´e Anlamlı Proje

Bosna Hersek’te cami imamının aracını kundakladılar
Eylül 21, 2017
Bosna Hersek Suriyeli muhacirleri unutmadı
Eylül 22, 2017

Şahinbey Belediyesi´nden Bosna Hersek´e Anlamlı Proje

Şahinbey Belediyemiz hizmetlerini ülke sınırları dışına taşıyarak, kardeş şehir projesi çerçevesinde Bosna Hersek’teki Gorazde şehrinde bulunan Husein ef. Djozo Okuluna Türkçe Sınıfı yaptırdı.
Yunus Emre Enstitüsü tarafından 2011 yılından bu yana yürütülmekte olan “Tercihim Türkçe projesi kapsamında, geçtiğimiz günler içerisinde Bosna Hersek’teki Gorazde şehrine AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Abdulkadir Yüksel ve Mehmet Erdoğan ile birlikte ziyaret eden Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi tarafından Husein ef. Djozo okuluna yaptırılan Türkçe Sınıfı açılışını gerçekleştirdi.
Kardeşlerimizin Yanındayız
Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, ecdadın izlerini taşıyan Bosna Hersek’e ziyaretten oldukça mutlu olduğunu belirterek, “Bosna Hersek, halen ecdadımızın izlerini taşıyor. Bu nedenle Bosna Hersek’in bizde yeri her zaman farklıdır. Yıllar önce Bosna Hersek’te bulunan Gorazde şehri belediyesi ile kardeş belediye olmuştuk. Aslında bizim kardeşliğimiz yıllar öncesine dayanıyor. Biz kardeşlerimizin yanında olmaktan her zaman gurur duyduk. Yunus Emre Enstitüsü tarafından 2011 yılından bu yana yürütülmekte olan “Tercihim Türkçe projesi kapsamında, biz de Şahinbey Belediyesi olarak Gorazde şehrinde bulunan Husein ef. Djozo Okuluna Türkçe Sınıfı yaptırarak, Milletvekillerimiz ile birlikte açılışını gerçekleştirdik. Bu sınıflarda Bosnalı çocuklarımız Türkçe öğrenerek, bizleri daha iyi tanıyacaklar” dedi.

Kaynak :www.sahinbey.bel.tr


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir