G-5HQRNHEWSG Saraybosna ‘İstanbul Kültür Günleri’ Başladı. – Bosnaklar1.com

Saraybosna ‘İstanbul Kültür Günleri’ Başladı.

Bosna Hersek kâğıt ve karton ürünler ithal edecek
Ağustos 24, 2017
Recep Tayyip Erdoğan Kurban Vekaletini O Hayır Kurumuna Verdi
Ağustos 25, 2017

Saraybosna ‘İstanbul Kültür Günleri’ Başladı.

“İstanbul Kültür Günleri” programına katılmak üzere Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya giden Başkan Kadir Topbaş, Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka ile şehri gezerek bilgi aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın Saraybosna gezisinde Skaka’nın Eşi Amina Dejkovic, T.C. Bosna-Hersek Büyükelçisi Haldun Koç ve Eşi Pınar Koç, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, Kültür AŞ Genel Müdürü Rıdvan Duran, İETT Genel Müdürü Arif Emecen, İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, İBB Başkan Danışmanları Mehmet Duman ve Erman Tuncer de yer aldı.

HALKIN DEVLETİNİ KORUMAK İÇİN AYAKLANMASI DÜNYADA İLK

Başkan Kadir Topbaş gezide Saraybosna’nın gelişmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, şehrin gelişmesi için bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde Türkiye’deki seçilmiş hükümete büyük destek verdiğini hatırlatan Topbaş, “Kardeş Bosna-Hersek’e 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı duran ülkemize ve vatandaşlarımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka da “Dünyada bütün ayaklanmalarda halk iktidara karşı ayaklanır. Türkiye’de halk iktidarını, devleti korumak için sokaklara çıkarak ayaklandı. Bu dünya tarihinde bir ilktir” diyerek, Bosna-Hersek’e desteklerinden dolayı Türkiye’ye ve İBB Başkanı Kadir Topbaş’ a teşekkür etti.

Kadir Topbaş, Saraybosna’da Bosna-Hersek’in Kurucusu Aliye İzzetbegoviç’in Torunu Talha Zlatar ile de buluşarak bir süre sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Topbaş, daha sonra Bosna-Hersek Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Saraybosna Belediyesi’ni de ziyaret etti.

İstanbul ile Saraybosna arasında “Kardeş Şehir” ilişki kurulmasının 20. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen İstanbul Kültür Günleri, Başkan Kadir Topbaş ve Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka’nın “İstanbul” konulu fotoğraf sergisini açmasıyla başladı.

Etkinlikle kapsamında sanatçı Emel Sayın da bu akşam bir konser verecek. 27 Ağustos’a kadar sürecek İstanbul Kültür Günleri kapsamında Hakan Peker, Ziynet Sali, Coşkun Karademir ve Neşe Demir konserler verecek, mehteran takımı ve folklor ekipleri de gösteri yapacak.

Kaynak : kultur.istanbul


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir