G-5HQRNHEWSG Stoltenberg: Bosna Hersek’i desteklemeye hazırız – Bosnaklar1.com

Stoltenberg: Bosna Hersek’i desteklemeye hazırız

Mostar, CNN’in Avrupa’nın en güzel şehirleri listesinde
Ağustos 14, 2022
Bosna Hersek liderlerin seçim yasasında uzlaşmaları için dört hafta kaldı
Ağustos 14, 2022

Stoltenberg: Bosna Hersek’i desteklemeye hazırız

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO’nun Bosna Hersek gibi Rus saldırısı riski altında olan partner ülkelere siyasi ve fiili desteği güçlendirmeye hazır olduklarını söyledi.

Karadağ merkezli Vijesti gazetesine konuşan Stoltenberg, Rusya’nın Batı Balkanlar’da yapıcı bir rol üstlenmesi gerekirken halihazırda bunun tam aksi yönde hareket ettiğini savundu.

Stoltenberg, Bosna Hersek’in 1990’lı yıllardaki savaştan bu yana uzun yol katettiğini fakat ülkede ayrılıkçı söylemler, reformlarda yaşanan tıkanıklık ve ülkenin ilerlemesi aleyhinde çalışan yabancı aktörler bulunduğunu vurguladı.

Bosna Hersek’le partnerlik çerçevesinde bölgede istikrar, güvenlik ve iş birliğini desteklemeye devam edeceklerini vurgulayan Stoltenberg, NATO’nun EUFOR misyonuna desteğini de sürdüreceğini kaydetti.

Stoltenberg, “Batı Balkanlar’ın güvenlik ve istikrarı, NATO ve Avrupa’nın barış ve istikrarı için önemli” diye konuştu. https://timebalkan.com/stoltenberg-bosna-herseki-desteklemeye-haziriz/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir