G-5HQRNHEWSG TİKA’dan Bosna Hersek haber ajansına ekipman desteği – Bosnaklar1.com

TİKA’dan Bosna Hersek haber ajansına ekipman desteği

Bosna Hersek’te toplanan yardımı TİKA ulaştıracak
Aralık 16, 2017
‘Mevlana’nın felsefesini en çok yaşayan halk Boşnaklardır’
Aralık 17, 2017

TİKA’dan Bosna Hersek haber ajansına ekipman desteği

TİKA’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, medya alanında uzun yıllardır önemli konumda bulunan FENA‘nın, 2016‘da başlattığı video haber servisine TİKA tarafından destek verilerek söz konusu servis tam kapasiteye ulaşmış oldu.

Söz konusu destekle FENA Haber Ajansının hizmet ve altyapısının iyileştirilmesi, kamuya daha kaliteli hizmetlerin sunulması ve ülkedeki medya sektörünün güçlendirilmesi hedefleniyor.

FENA Müdürü Elmir Huremoviç, “TİKA tarafından temin edilen görüntü ve ses ekipmanları sayesinde geçen sene kurduğumuz video servisimiz tam kapasiteye ulaşmış oldu. Söz konusu proje sayesinde FENA’nın habercilik sektörüne önderlik yapması devam edecek, kullanıcılarımıza sunduğumuz hizmetlerimiz daha da kaliteli olacak.” dedi.

TİKA’dan daha önce de önemli destekler aldıklarını ifade eden Huremoviç, Türkiye ve halkına, Bosna Hersek’e yönelik sevgilerinden ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini sunarak iki ülke arasındaki güzel iş birliğinin devam etmesi temennisinde bulundu.

Muhabir: Dildar Baykan

Kaynak : http://www.kanal5.com.tr/haber/turkiye/tikadan-bosna-hersek-haber-ajansina-ekipman-destegi/348142/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir