G-5HQRNHEWSG ‘Zeytin Dalı Harekatı’na Boşnaklardan Destek Açıklaması – Bosnaklar1.com

‘Zeytin Dalı Harekatı’na Boşnaklardan Destek Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Bosna Hersek’te
Ocak 25, 2018
İzetbegoviç ve Vuciç Pazartesi günü Türkiye’ye gidecek
Ocak 26, 2018

‘Zeytin Dalı Harekatı’na Boşnaklardan Destek Açıklaması

Türkiye’de yaşayan Boşnaklardan Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin kuzeyinde bulunan Afrin kentine başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekâtı’na destek açıklaması geldi.

Türkiye’de yaşayan Boşnakların kurduğu yirmi dört dernek başkanın imzası ile yayımlanan basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

Bu doğrultuda özellikle dış mihrakların kirli emellerine hizmet eden terör örgütlerine darbe vuran ve bölgenin güvenliğini sağlayan bu operasyon manipüle edilmektedir. Bu kirli kampanya, Silahlı kuvvetlerimizin meşru ve hukuki operasyonunu baltalamayı amaçlamaktadır…

İşte açıklamanın tam metni;

Saygıdeğer basın mensupları, kıymetli vatandaşlarımız, yüce Türk Milleti…

Türk Silahlı kuvvetleri tarafından başlatılan ve “Zeytin Dalı” operasyonu ismi ile anılan Afrin operasyonu ülkemizin ve dünyanın gündemine oturmuştur. Bu doğrultuda özellikle dış mihrakların kirli emellerine hizmet eden terör örgütlerine darbe vuran ve bölgenin güvenliğini sağlayan bu operasyon manipüle edilmektedir. Bu kirli kampanya, Silahlı kuvvetlerimizin meşru ve hukuki operasyonunu baltalamayı amaçlamaktadır.

Zira Birleşmiş Milletler Anlaşması 51. Madde hükmü açıktır. “Birleşmiş Milletler Üyelerinden birinin silahlı bir saldırıya hedef olması halinde, Güvenlik Konseyi uluslararası barış ve güvenliğin korunması için gerekli önlemleri alıncaya dek, bu üyenin doğal olan bireysel veya ortak müdafaa hakkına sahiptir” .

Bu doğrultuda yasal zeminde de, vicdanlarda da haklı bu mücadelenin sonuna kadar destekçisi olduğumuzu ifade ediyoruz.

Bizler, vatan ve bayrak sevdalısı Rumelililer, Türk Milletinin bölünmez bütünlüğüne, sınırları dâhilinde ve sınır ötesinde tehdit oluşturabilecek tüm oluşumlara karşı yapılacak tüm operasyonları destekliyoruz.

Bizler, asla savaş ve şiddet yanlısı bir toplum değiliz. Bizler kan ve gözyaşı yanlısı insanlar değiliz. Bizler, Bosna’da, Sancak ’da, Makedonya’da, Bulgaristan’da, Kosova’da ve bütün Balkanlarda yaşanan onlarca soykırımın, katliamın kurbanları, meşru müdafaanın ne demek olduğunu en iyi bilenleriz.

Ancak Suriye’de yıllardır akan gözyaşının ve kanayan yaraların son bulması, Türk Milletinin ve bölge coğrafyasının huzur ve sükûnu için yapılacak operasyonların da bayraktarıyız. Bu vatan, bu bayrak ve bu güzel insanlar için canımızı vermekten bir an olsun tereddüt etmeyiz.

Mithat Cemal Kuntay’ın şiirindeki mısralar duygularımıza tercümandır.

“Bayrakları Bayrak yapan üstündeki kandır,
toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

Hepimiz birer Mehmetçiğiz ve canımızı sevdalısı olduğumuz bu topraklar için vermeye gönüllüyüz. Savaşta ve barışta Türk Ordusu her zaman üzerine düşeni yapmıştır ve yapacaktır.

Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, Gazilerimize şifa dileriz.

Türk Milletine ve dünya Kamuoyuna Saygılarımızla sunulur.

Kaynak : Egede Sentez http://www.egedesentez.com/guncel/zeytin-dali-harekatina-bosnaklardan-destek-aciklamasi.htm

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir