G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’te düzenlenecek uluslararası belgesel festivaline başvurular başladı – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’te düzenlenecek uluslararası belgesel festivaline başvurular başladı

EUFOR “yüksek hazırlık” seviyesinde
Şubat 17, 2022
Bosnalı Sırplar yetkililerden AB’ye: Adımlarımız ayrılığa yönelik değil
Şubat 17, 2022

Bosna Hersek’te düzenlenecek uluslararası belgesel festivaline başvurular başladı

El Cezire (Al Jazeera) Balkanlar tarafından, Bosna Hersek’te bu yıl 9-13 Eylül’de beşincisi düzenlenecek uluslararası belgesel festivaline 25 Mayıs’a kadar başvuru yapılabilecek.

El Cezire Balkanlar’dan yapılan açıklamaya göre, 5. El Cezire Balkanlar Belgesel Film Festivali (AJB DOC), El Cezire Media Network ve Al Jazeera Media Institute iş birliğiyle, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlenecek.

Bütün ülkelerden yapımcı ve yazarların başvurusuna açık olan festival, televizyon yayıncılığına yönelik belgesellere odaklanacak.

Sosyal olguları ele alan ve gerçek hayat hikayelerini tasvir eden belgeselleri desteklemeyi amaçlayan festivale, “www.ajbdoc.ba” web sitesindeki başvuru formu veya Film Freeway platformu aracılığıyla başvurulabilecek.

Resmi seçkisi eylül ayında duyurulacak festival kapsamında farklı kategorilerde 20 belgesel izleyicilerle buluşacak.

Etkinliğin kapanış gecesinde “AJB Ana Ödülü”, “AJB Program Ödülü” ve “İzleyici Ödülü” sahiplerini bulacak. https://timebalkan.com/bosna-hersekte-duzenlenecek-uluslararasi-belgesel-festivaline-basvurular-basladi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir