G-5HQRNHEWSG Çorum ve Bosna arasında ticaret köprüsü kuruluyor – Bosnaklar1.com

Çorum ve Bosna arasında ticaret köprüsü kuruluyor

Bosna’da seçim provokasyonu artıyor
Şubat 21, 2018
Alija 5. yeni bölüm fragmanı yayınlandı!
Şubat 21, 2018

Çorum ve Bosna arasında ticaret köprüsü kuruluyor

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Çorum’dan Bosna Hersek’e ihracatı artırmak ve sosyo -ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla oluşturulacak köprünün temellerini atıyor.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Çorum’dan Bosna Hersek’e ihracatı artırmak ve sosyo -ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla oluşturulacak köprünün temellerini atıyor. Bu kapsamda TÜMSİAD Çorum Şubesi’nde Türk Bosna-Hersek İş Adamları Derneği (TUBSİAD) Başkan Yardımcısı Murat Halıcı ve TÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Kılıç ile yönetim kurulu üyelerinin katıldığı bir toplantı yapıldı.

Toplantı hakkında açıklamada bulunan Abdurrahman Kılıç, “Yönetim kurulumuz olarak geçtiğimiz günlerde Bosna Hersek’te yapılan iş gezisi ziyaretinde Bosna Hersek’in temel ihtiyaçlarını ve yatırım yapılabilecek alanları bizzat görme şansımız oldu. Orada Türk Bosna-Hersek İş Adamları Derneği yöneticileri ile oturup iki ülke arasında özellikle Çorum merkezli neler yapılabilirin ve sorunların aşılması noktasında sıkıntıları masaya yatırdık. Oldukça verimli geçen iş gezimizde güzellikler tespit ettik. Çorum merkezli bir ekonomik ilişkilerin kurulması için ilk adımın işbirliği protokolü olacağına inanarak Bu konuda Çorum’ da faaliyet gösteren tüm iş adamlarımıza da iki ülke arasında ihracat da fayda sağlayacak öncülüğün adımlarını da atmış bulunmaktayız. “Lider Ülke Güçlü Türkiye” vizyonundan hareketle Bosna Hersek’le ilişkilerimizde Çorum merkezli ihracata yönelik yeni bir dönüm noktası başlatmayı hedefliyoruz; TÜMSİAD- TUBSİAD her iki kardeş kurumunda hedefinde “Güçlü Türkiye Güçlü Bosna-Hersek” tespit ve çalışmalarımız doğrultusunda işbirliğini TUBSİAD’la imza altına alıyoruz” dedi.

Türk Bosna-Hersek İş Adamları Derneği (TUBSİAD) Başkan Yardımcısı Murat Halıcı ise, “2014 yılında çeşitli sektörlerde çalışan Türk ve Bosna Hersekli iş adamlarının katılımı ile Türk ve Bosna Hersek İş Adamları Derneği kurulmuştur. Kurumsal çalışmalarımızın tamamlanması ile birlikte özellikle bölgedeki zenginliklerin ve pazarı doğru değerlendirilerek, bölgede Türkiye merkezi bir çalışma yapılması temel hedefimizdir. Bu nedenle çalışmalarımız zenginleştirmek, Bosna Hersek’te bulunan iş dünyasını Türkiye’de bulunan iş dünyası ile entegrasyonunu sağlamak amacıyla, özellikle yurt dışında Türk işadamları arasındaki irtibatı sağlamak ve işadamları dernekleri ile birlikte ortak çalışma konuları belirlenmesi amacıyla çeşitli Türkiye de bulunan işadamları dernekleri başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve Ticaret Sanayi Odaları ile ortak protokoller imzalamaktayız. Bu kapsamda TUBSİAD olarak Tüm Sanayici İş Adamları Derneği Çorum Şube Başkanlığı ile ortak çalışma konularının belirlenmesi ve iş dünyası merkezli Türkiye ve Bosna Hersek işbirliğinin daha güçlü sağlanması hususu dikkate alınarak ortak protokol imzalanmıştır” şeklinde kaydetti. (Haber Merkezi)

Kaynak : http://www.corumhakimiyet.net/Detay/81270/corum-ve-bosna-arasinda-ticaret-koprusu-kuruluyor.aspx?utm_content=buffer146ad&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer#.Wo0lVq5l_IV


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir