G-5HQRNHEWSG Trump, Bosna Hersek’i karıştırdı – Bosnaklar1.com

Trump, Bosna Hersek’i karıştırdı

Boşnak gençler üniversite yerine camiyi seçti
Ağustos 10, 2017
‘Boşnaklar, Sırpları sadece hayvanat bahçesinde görmek istiyor’
Ağustos 10, 2017

Trump, Bosna Hersek’i karıştırdı

ABD başkanı seçilen Donald Trump’ın yemin törenine davet edildiğini ileri süren Bosna Hersek’teki Sırp Cumhuriyeti (RS) Başkanı Milorad Dodik’in vize başvurusu reddedildi.
Sırp Cumhuriyeti Radyo-Televizyonuna (RTRS) açıklamada bulunan Dodik, ABD Büyükelçiliğine yaptığı diplomatik vize başvurusunun ‘bu törene Bosna Hersek’i temsilen katılamayacağı’ gerekçesiyle reddedildiğini söyledi.

‘DODİK PARAYI VERİP DAVETİ ALDI’
Dodik, törene katılmak için 10 bin dolar ödediği haberlerini ise yalanladı.

Dodik, Trump’un seçim ekibindeki bazı kişiler tarafından törene davet edildiğini savunarak, vize başvurusunun reddedilmesine ilişkin “O zaman Bosna Hersek’in diplomatik pasaportu ne işe yarıyor? Gelecek yıl Sırbistan pasaportum ile seyahat edeceğim” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hoyt Brian Yee ile telefonda görüştüğünü ve Yee’nin kendisine izledikleri siyasetten vazgeçme ve savcılığın ifade verme davetine uyma çağrısında bulunduğunu hatırlatan Dodik, ‘nutuk’ olarak nitelendirdiği bu konuşmanın ABD’nin Saraybosna Büyükelçisi Maureen Cormack tarafından yönetildiğini iddia etti.

BOSNA HERSEK DIŞİŞLERİ: DAVET YOK

Öte yandan Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Igor Crnadak, Dodik’in böyle bir davet almadığını ve söz konusu haberlerin maaşlardaki kesintilere karşı yapılan protestoları geri plana atmak için planlı bir şekilde hazırlandığını savundu.

Kaynak : tr.sputniknews.com


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir