G-5HQRNHEWSG Şubat Ayında Sağlıklı Beslenme – Bosnaklar1.com

Şubat Ayında Sağlıklı Beslenme

C Vitamini İçeren Besinler
Şubat 16, 2018
Aziz Yıldırım 20. yıl gecesinde ağladı
Şubat 16, 2018

Şubat Ayında Sağlıklı Beslenme

Şubat ayının gelmesiyle birlikte bu ayda hangi sebze ve meyvelerin sağlık açısından daha yararlı olduğu merak ediliyor. Mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerle beslenmek istiyorsanız şubat ayında hangi sebze ve meyvelerin yetiştiğini bilmeniz gerekir.

Şubat ayının gelmesiyle birlikte bu ayda hangi sebze ve meyvelerin sağlık açısından daha yararlı olduğu merak ediliyor. Mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerle beslenmek istiyorsanız şubat ayında hangi sebze ve meyvelerin yetiştiğini bilmeniz gerekir. Sağlıklı beslenmek için ise mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerle beslenmek şarttır.

Şubat ayında hangi sebze ve meyveler tüketilmeli?
Sağlıklı beslenmek ve yaptığımız yemeklerin lezzetli olmasını istiyorsak mevsiminde yetişen sebzeleri seçmeliyiz.

Lahana (mor ve beyaz lahana), brüksel lahanası, pancar, turpgiller, pırasa, bal kabağı, tatlı patates, rezene, karnabahar, brokoli, kereviz, kuşkonmaz gibi sebzeler şubat ayında tüketilmesi gereken sebzeler arasında yer alıyor.

 

Şubat ayında tüketilmesi gereken sebzelerin yanında şubat ayında tüketilmesi gereken meyveler de önemli bir yer tutar.

Şubat ayında portakal, armut, ayva, muz, elma, limon gibi meyvelerin tüketilmesi uygun olur.

Balık tüketimi ihmal edilmemeli
Besin değeri oldukça yüksek, vitamin ve mineral açıdan zengin olan balığın, özellikle de balık yağının kalp hastalıklarından psikolojik rahatsızlıklara kadar birçok hastalığa iyi geldiği belirtilirken, balıkların türlerine göre lezzetleri değişse de, hangi balığın hangi ay tüketildiği de lezzeti etkilediği ifade ediliyor. Bu yüzden şubat ayında balık tüketimini de ihmal etmemek gerekiyor.

Kaynak : http://www.yenibalkan.com/saglik/subat-ayinda-saglikli-beslenme-h12264.html

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir