G-5HQRNHEWSG Twitter’dan sahte hesap operasyonu! – Bosnaklar1.com

Twitter’dan sahte hesap operasyonu!

Oppo A5 duyuruldu!
Temmuz 8, 2018
Srebrenitsa’ya ‘Barış Yürüyüşü’ başladı
Temmuz 8, 2018

Twitter’dan sahte hesap operasyonu!


Twitter, Mayıs ve Haziran aylarında toplam 70 milyondan fazla hesabı kapattığını açıkladı.

Uzun süredir sahte hesaplarla mücadele eden ve bu hesapların önüne geçmek için yeni sistemler geliştiren popüler sosyal medya platformu Twitter, aldığı önlemler sonucunda bugün itibariyle sahte olarak tanımlanan 70 milyonu aşkın kullanıcı hesabı askıya aldı. Bu kıyım, Twitter tarihi boyunca en yüksek toplu kıyım olarak tarihe geçti.

Twitter sahte hesaplarla uzun süredir mücadele ediyor. Bu nedenle şirket, artık sahte içerik yayan hesapları kaldırmaya ve bu tür içerikler paylaşan hesapların paylaşımlarını tamamıyla platform üzerinden silmeyi sağlayacak bir yapay zeka üzerinde çalışıyordu.

Dün yapılan açıklamaya göre bu sistem sayesinde ilk işlem gerçekleştirildi ve toplamda 70 milyonu aşkın kullanıcı hesabının askıya alındığı duyuruldu. Twitter, bu yeni politikası sayesinde, Mayıs ve Haziran aylarında toplam 70 milyondan fazla hesabı bünyesinden atmayı başardı.

Twitter’ın aylık kullanıcı sayısı halihazırda 336 milyon kişiyken, bunun 70 milyonu aşkın bir kısmının hesaplarının kaldırılması, analistler tarafından çok radikal bir hareket olarak tanımlanıyor. Ancak birçok kesim tarafından da bunun atılması gereken bir adım olduğu düşünülüyor. Peki sizce Twitter bu kararla doğru bir adım mı atmış oldu?

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/twitter-bircok-hesabi-kapatti-5b416bfae54d445651772e79


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir