G-5HQRNHEWSG Instagram saldırgan yorumların önüne geçecek! – Bosnaklar1.com

Instagram saldırgan yorumların önüne geçecek!

Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği Kadın Kollarından Anlamlı Ziyaret
Ekim 10, 2018
Facebook’a soruşturma!
Ekim 10, 2018

Instagram saldırgan yorumların önüne geçecek!

Instagram sosyal medya platformundaki klavye babalarının üstesinden gelmek için harekete geçti.

Instagram’ın kurucuları geçtiğimiz gün bildiğiniz gibi istifa etti. Bu istifanın ardından uygulamayı geliştirmek adına sıkı bir çalışmaya girişen şirket, yapacağı değişiklikler ile gündeme gelirken, şimdi de sosyal medya platformundaki klavye babalarının üstesinden gelmek için harekete geçti.

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından bir tanesi olan Instagram, halihazırda kötü ve art niyetli yorumları tespit etmek ve silmek için çeşitli altyapılar kullanıyordu.

Fakat bunları yeterli bulmayan yeni CEO Adam Mosseri, yapay zeka destekli yeni sistemlerle platform üzerindeki yorumları denetleme ve zorbalık içeren yorumları kaldırma kararı aldı.

Instagram saldırgan yorumların önüne geçecek!
Yeni yapay zeka sisteminin zorbalık içeren yorumları otomatik olarak tespit edeceği söylenirken, yapılan tespitlerin Topluluk Operasyonları merkezine gönderileceği ve burada yapılan çeşitli incelemelerin ardından bu yorumların Instagram üzerinden kaldırılacağı belirtildi. Eh bu yorumu yapanlarda cezasız kalmayacak haliyle.

Bu geliştirmenin ve önlemin sebebini açıklayan firma, uygulamanın her yaşa uygun olduğunu ve bu tarz saldırgan girişimlerin böyle bir uygulamada yer almasını doğru olmadığını belirtti. Bakalım bu açıklamaların ardından gerçekten de alınan önlemler bir işe yarayacak mı?

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/instagram-saldirgan-yorumlarin-onune-gececek-5bbdbf5fe54d443ff9494482


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir