G-5HQRNHEWSG Instagram’ın yeni özelliği çok konuşulacak! – Bosnaklar1.com

Instagram’ın yeni özelliği çok konuşulacak!

Facebook aşırılık yanlısı hesapları kapatıyor
Mayıs 3, 2019
Deri testi nasıl yapılır bahar alerjisinden korunmanın yöntemi
Mayıs 4, 2019

Instagram’ın yeni özelliği çok konuşulacak!

Instagram, kullanıcılarına yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Bu değişiklik Insatgram’ı gerçek amacına ulaştıracak gibi duruyor!

Instagram, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya hazırlanıyor. Şirketten yapılan açıklamada, kullanıcıların paylaşımlarındaki beğeni sayısının ana sayfada gizlenmesi üzerine bir takım testler yürütülüyor.

Instagram’ın yeni özelliği çok konuşulacak!
Bu kapsamda, kullanıcıların beğeni penceresini açarak kimlerin paylaşımı beğendiğinin görülebileceği, fakat bu sayının şuan olduğu gibi ana sayfada görülememesi üzerine testler gerçekleşiyor.

Kaynaklar, uygulamanın ana sayfasında öne çıkan paylaşımların beğeni sayısı ile doğru orantılı olduğunu, söz konusu değişim ile birlikte ise ‘kendini ifade etmenin’ popülerliğin önüne geçmesinin hedeflendiğini kaydediyor.

Yapılan açıklamaya göre, kullanıcıların az sayıda beğeni alan fotoğraflarının da silmesinin bu sayede son bulması amaçlanıyor. Instagram yetkililerini yaptığı açıklamada, “Kanada’da başladığımız test sürümleri ile, fotoğraf ve video paylaşımlarındaki beğeni sayısını artık göstermiyoruz.

Bu sayede, kullanıcıların beğeni sayısı yerine fotoğraf ve videolara odaklanmasını hedefliyoruz” denildi. Paylaşımlarına aldıkları beğeni sayıları üzerinden markalar ile çeşitli anlaşmalar yapan Instagram fenomenlerinin, bu değişiklikten kaygı duyabileceklerinin farkında olduklarını aktaran yetkililer,

“Onların bu değişiklikten mağdur olmamaları adına, markalar ile işbirliklerinin devamını sağlamak adına çalışmalar yapıyoruz” ifadesini kullandı. Yeni sürümün ilk önce Kanada’da da test edilmesinin ise birkaç sebebi bulunuyor.

Ülkede yaşayanların yeni teknolojilere çabuk uyum sağlayabildiği kaydedilirken, 24 milyon Kanadalının, Instagram hesapları üzerinden birbirleriyle etkileşime geçtiği aktarılıyor. Söz konusu uygulamaların test aşamasında olduğunu hatırlatan yetkililer, bu özelliklerin ne zaman yayına alınacağı konusunda henüz bir paylaşmıyor. https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/instagramin-yeni-ozelligi-cok-konusulacak-5cc9b1fec0d1c559b51edbd6


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir