G-5HQRNHEWSG YouTube ırkçı içerikleri yasaklıyor – Bosnaklar1.com

YouTube ırkçı içerikleri yasaklıyor

Yolu Bosna’dan geçen, Bosna’yı anlatan filmler
Haziran 6, 2019
Bosna Hersek ile Türkiye milli arşivleri arasında iş birliği protokolü
Haziran 7, 2019

YouTube ırkçı içerikleri yasaklıyor

YouTube ırkçılık ve ayrımcılığa teşvik eden ve öven videoların paylaşımını yasaklayacağını açıkladı.

YouTube ırkçılık ve ayrımcılığa teşvik eden ve öven videoların paylaşımını yasaklayacağını açıkladı. YouTube’un bu kararı, teknoloji şirketlerinin nefret söylemleri ve şiddet içeren videoların yasaklanması konusunda daha sıkı denetim istemeleri sonrasında geldi.

YouTube’de o içerikler artık yasak!
YouTube’dan yapılan açıklamada, firmanın nefret söylemlerine karşı kuralları olduğu belirtildi ve “Nefret söylemine karşı bugün bir adım daha atarak, ayrımcılık ve ırkçılığı aklamaya çalışan ve öven videoları da yasaklıyoruz” denildi. Buna ek olarak YouTube, platformunda çocukların ön plana çıkarıldığı hemen her videodaki yorum bölümünü kapatıyor.

YouTube’dan yapılan açıklamada, geçen hafta pedofililerin çocukların yer aldığı videolara uygunsuz yorumlar bıraktığı haberleri üzerine, tüm bu videolarda yorum bölümünü devre dışı bırakma kararı alındığı belirtildi. Şirketin söz konusu süreci geçen hafta başlattığı ve işleminin birkaç ay süreceği ifade edildi.

Nestle, AT&T ve Epic Games gibi firmalar, çocuk videolarına uygunsuz yorumların yapıldığının ortaya çıkması üzerine YouTube’daki reklamlarını geri çekmişti. Sadece çok az sayıda kanalın, çocukların yer aldığı videolarda bu bölümü, yorumları aktif biçimde izlemeleri koşuluyla açık tutmasına izin verileceği bildirildi. https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/youtube-irkci-icerikleri-yasakliyor-5cf8cd14c0d1c503473b6bdd


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir