Per. Tem 18th, 2024

YouTube ırkçı içerikleri yasaklıyor

By bosnaklar Haz7,2019 #youtube

YouTube ırkçılık ve ayrımcılığa teşvik eden ve öven videoların paylaşımını yasaklayacağını açıkladı.

YouTube ırkçılık ve ayrımcılığa teşvik eden ve öven videoların paylaşımını yasaklayacağını açıkladı. YouTube’un bu kararı, teknoloji şirketlerinin nefret söylemleri ve şiddet içeren videoların yasaklanması konusunda daha sıkı denetim istemeleri sonrasında geldi.

YouTube’de o içerikler artık yasak!
YouTube’dan yapılan açıklamada, firmanın nefret söylemlerine karşı kuralları olduğu belirtildi ve “Nefret söylemine karşı bugün bir adım daha atarak, ayrımcılık ve ırkçılığı aklamaya çalışan ve öven videoları da yasaklıyoruz” denildi. Buna ek olarak YouTube, platformunda çocukların ön plana çıkarıldığı hemen her videodaki yorum bölümünü kapatıyor.

YouTube’dan yapılan açıklamada, geçen hafta pedofililerin çocukların yer aldığı videolara uygunsuz yorumlar bıraktığı haberleri üzerine, tüm bu videolarda yorum bölümünü devre dışı bırakma kararı alındığı belirtildi. Şirketin söz konusu süreci geçen hafta başlattığı ve işleminin birkaç ay süreceği ifade edildi.

Nestle, AT&T ve Epic Games gibi firmalar, çocuk videolarına uygunsuz yorumların yapıldığının ortaya çıkması üzerine YouTube’daki reklamlarını geri çekmişti. Sadece çok az sayıda kanalın, çocukların yer aldığı videolarda bu bölümü, yorumları aktif biçimde izlemeleri koşuluyla açık tutmasına izin verileceği bildirildi. https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/youtube-irkci-icerikleri-yasakliyor-5cf8cd14c0d1c503473b6bdd

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir