G-5HQRNHEWSG Twitter kullanıcılarına virüs uyarısı! – Bosnaklar1.com

Twitter kullanıcılarına virüs uyarısı!

Acun Ilıcalı’dan O Ses Türkiye paylaşımı! İşte tam kadro!
Eylül 28, 2018
WhatsApp karanlık modu ile çok konuşulacak!
Eylül 28, 2018

Twitter kullanıcılarına virüs uyarısı!

Twitter, sosyal ağda yanlış kişilere gizli mesajlar gönderebilen virüs tespit etti.

Özellikle son zamanlarda artan virüs problemleri, sosyal medya ortamlarında kullanıcıları çileden çıkartacak aşamalara gelebiliyor. Genellikle Facebook üzerinde rastladığımız sorunların ardından anlaşılan virüs şimdi de Twitter’a sıçramış gibi duruyor.

Twitter’dan yapılan açıklamada, virüsün özellikle direkt mesajları ya da korunmalı twitleri etkilediği, bir yılı aşkındır kullanıcıların özel mesajlarının üçüncü taraflara sızdırılıyor olabileceği bildirildi.

Kullanıcılar ve Twitter üzerinden müşteri hizmeti sunan işletmeler arasındaki direkt mesajları etkileyen ve Mayıs 2017’de başlayan virüs sorununun, 10 Eylül’de ortadan kaldırıldığı belirtildi.

Twitter kullanıcılarına virüs uyarısı!

Açıklamada virüsten 335 milyon kullanıcının yüzde birinden azının etkilendiği kaydedildi. Sonuç olarak o yüzde 1 kullanıcının tüm gizli konuşması ve gönderdiği görüntüler, üçüncü taraflar tarafından ele geçirilmiş durumda. Yüzde 1 bile olsa Twitter’ın en azından bu kullanıcılardan özür dilemesini beklerdim.

Güvenerek kullandığımız bu sosyal medya hesaplarına üçüncü tarafların erişebiliyor oluşu açıkçası oldukça rahatsız edici. Bu tarz kişisel veri olaylarının son bir yıl içerisinde iyice artması da oldukça dikkat çekici. Size de garip gelmiyor mu?

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/guncel/twitter-kullanicilarina-virus-uyarisi-5ba7298ae54d44624a09f3a3


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir